Восьмирічній Ксенії Лиходієвській подарували бандуру. Вона розповіла: “Коли торкаєшся струн, ніби як струмок біжить. Я навчилася грати на бандурі п'єси “Подоляночка”, “Собачий вальс”, “Весняночка для мами”. У нас конкурс був — ми грали, хто виграє — я зайняла перше місце".
За словами мами Ксенії Яни Лиходієвської, вони приїхали з міста Білицьке Донецької області. Коли вони їхали на Закарпаття, то не мали змоги забрати інструмент дівчинки.
Чотирнадцятирічній Маргариті Лободі подарували флейту. Вона — вимушена переселенка з Харкова. “Моя історія почалася з дитячого садочку: у нас була нова музична працівниця, яка демонстрували дітям різні музичні інструменти. Коли вона показала флейту, я зрозуміла, що хочу на ній грати".
Загалом в Ужгородській школі мистецтв зараз навчається 42 дітей-переселенців, — розповіла директорка закладу Наталія Громова. Вона розповіла: "В школу у перший клас поступили 12 дітей, а інші вже продовжують навчання. В найтяжчому стані такі дітки, які не мали можливості забрати свої музичні інструменти, привезти їх. Дуже важливо, для розвитку музикальних здібностей — заняття вдома. Музиканти без інструментів не можуть вдома займатися”.
Менеджерка гуманітарної сфери міжнародної організації “СОС Дитячі Містечка” Наталія Криворучко розповіла: "Така велика проблема для цих родин, що вони не можуть придбати власним коштом музичні інструменти. Саме тому ми вирішили підтримати ці родини, цих дітей, які втратили ці музінструменти внаслідок війни або окупації і придбали їм музінструмент”.
За її словами, на придбання 10 музичних інструментів витратили близько 100 тисяч гривень.