На одній з точок продажу генераторів на ринку в Ужгороді наразі в наявності є чотири одиниці цього обладнання. Обрати генератори прийшов власник пекарень Валентин Штефаньо. За словами чоловіка, потрібного йому наразі немає.
"Вимушені були подумати про те, аби придбати собі генератор, який би міг працювати на підприємстві. Через такий ажіотаж за останні два тижні попит настільки перевищив пропозиції, що я сьогодні замовив генератор, який приїде тільки всередині грудня. Це генератор на 50 кВт, який зможе потягнути ту електрику, яка потрібна на виробництві", — каже покупець.
Підприємець каже: генератор, який підійде його виробництву, працює на паливі, тому обирав економний. "За годину часу роботи такого генератора він буде використовувати близько 15-17 літрів палива. А це, я так розумію, буде впливати і на ціноутворення того продукту, який ми виготовляємо. Тому собі підібрали генератор, який буде більш-менш економний і наразі будемо його чекати", — розповів покупець.
Попит на генератори зріс, відколи оголосили про віялові відключення, каже продавець Сергій Свида. Чоловік показує генератор, який підійде для приватного будинку. "Це 5-7 кВт приблизно така потужність, котрої вистачає для задоволення тих приладів, які в будинку працюють. У кого менше приладів — це 3 кВт, щоб в домі працював котел і водяний насос. Скажімо так, такі потужні прилади, які мусять працювати. Тому, що все інше: освітлення, телевізори, заряджання телефонів їм вистачає дуже мало енергії. Тому мінімум — 3, максимум — 7", — пояснив продавець.
Сергій каже: ціна генератора потужністю 3 кВт стартує від 18 тисяч. Чоловік розповідає, як не купити підробку: "Враховуючи ту ситуацію, яка в нас склалася, аферисти не сплять і завозять в Україну дуже багато неякісних генераторів. На тих генераторах, які мають потужність 2 кВт пишуть надписи 7-8 кВт, і будь-що, що не відповідає дійсності. Вони не видають потужність або взагалі не працюють. Тому я б хотів порекомендувати людям купувати генератори у перевірених продавців, по-перше, по-друге: коли купують, щоб вони мали гарантійні талони з вказаними сервісними центрами, куди звернутися", — каже продавець.
У одному з ужгородських магазинів техніки продаж повербанків наприкінці жовтня зріс втричі, розповів продавець-консультант Степан Дудик. За його словами, такий попит був і у березні. "Збільшився суттєво оборот по повербанкам. Зараз виходить так, що кожен 2-3 купує повербанк. За потребою виявляємо, які потрібні повербанки, скільки пристроїв заряджати і так далі. Переважно, якщо він йде на цілу сім'ю, люди беруть 3 двадцятки або тридцятки (місткість батареї — ред.), тобто щоб можна було кілька разів зарядити пристрої", — каже чоловік.
Придбати портативну зарядку до цього магазину прийшла Леся Дрижанова. Жінка каже, переїхала з Сумської області. "Там же ТЕЦ розбита, без опалення та світла сиділа, тому я знаю, що таке бути без світла і прийшла за повербанком. Хочу придбати, щоб був потужний і за мінімальною ціною".
За словами Степана Дудика, ціна повербанків — від 800 до 2500 гривень.