За її словами, вчила учасників надавати допомогу цивільному населенню у надзвичайних ситуаціях. Тренінг з першої невідкладної допомоги триває вісім годин впродовж дня. Проводить їх інструкторка державної медицини катастроф Любов Савицька. Жінка у березні та квітні у складі першого Добровольчого мобільного шпиталю ім. Пирогова брала участь в евакуації поранених бійців та цивільного населення з окупованих територій Київської області, зокрема Ірпеня, Бучі, Бородянки.
Навчитися надавати допомогу цивільному населенню прийшов ужгородець Юрій Гуй: "В нашій країні зараз такий стан, який потребує таких знань. Тому, що це зможе врятувати колись життя мені, моїм родичам, моїй близькій людині. Це досить важливо, я б хотів, щоб кожен приходив на ці тренінги і міг цьому навчитися. Може, наприклад, мені знадобиться ця допомога, а хтось не зможе".
Прийшла на тренінг й вимушена переселенка з Херсонської області Ольга Бугайова. До Ужгорода жінка приїхала два тижні тому. “Сім місяців пробули в окупації: без роботи, без спілкування. А коли почався «референдум» неочікувано, на третій день ми виїхали. Хотіли залишитися в Запоріжжі, але дві такі гучні ночі нас занесли аж сюди. Зараз я прийшла на тренінг з надання першої медичної допомоги: хочу навчитися рятувати життя, це зараз дуже актуально”, — каже жінка.
Тренінги з першої невідкладної допомоги інструкторка Любов Савицька проводить щодня у різних населених пунктах на Закарпатті. Група складається з 10 учасників. Любов розповідає, чого навчає на тренінгу: "Зупинити кровотечу та, не тільки за декілька хвилин врятувати життя, а полегшити існування та очікування допомоги. Так само зробити його більш комфортним: що робити, чого не робити. Наприклад, якісь жахливі опіки, будь-які травми, переломи, коли людині немає чим дихати. Це і серцеві напади, судомні напади, які цивільне населення списує на епілепсію. А це не так".
За словами Любові Савицької, на Закарпатті близько 200 людей відвідали тренінги з першої невідкладної допомоги та отримали сертифікати.
Наталя 2022-10-30 / 07:18:38
Надзвичайно хороша справа. Добре було б започаткувати таке навчання для старшокласників шкіл, учням коледжів. Це медична допомога помножена на практичний досвід.