За словами директорки, дровами обігрівають 380 закладів освіти на Закарпатті. 77 — електрикою і 64 мають змішані види обігріву. А більшість — 608 шкіл та садочків опалюють природним газом.
У Зарічівській гімназії Перечинської громади готуються до опалювального сезону: дрова в дровітні, котельні та на подвір’ї. Половину від необхідних 100 кубічних метрів вже завезли до закладу, каже директорка Тетяна Козак. За її словами в школі навчається 228 дітей і всі батьки за очне навчання. "У нас навіть замінені вікна на філії "Початкова школа", для того, щоб забезпечити тепловий режим. Звичайно, що ми проводили тестування. Наша система готова до того, щоб розпочати опалювальний сезон", — розповіла директорка.
В ужгородській спеціалізованій школі №3 1-5 класи вчаться офлайн. А 6-11 діляться на групи: одна вчиться онлайн, інша — дистанційно, а через тиждень вони міняються. Забезпечувати дітей теплом в закладі вже готові, каже директорка Світлана Фесенко. "У нас котельня працює на газі, є додаткові електричні засоби для обігріву приміщень. Але ми сподіваємося, що в цьому році в Ужгороді буде спокійно із забезпеченням навчання в школах".
Системи обігріву у всіх школах в Ужгороді готові до опалювального сезону, каже заступник міського голови Ужгородської міськради Василь Пензеник. "Серед цих закладів є 3 заклади на твердому паливі. І в одному закладі будується котельня на твердому паливі, яку плануємо до початку опалювального сезону закінчити. Наразі Нафтогаз України нам гарантує проходження опалювального сезону в повному об’ємі. Ціна за газ буде лишатися на рівні попереднього року — це є пільгова ціна — 17 гривень за кубометр".
Опалювальний сезон починається 15 жовтня і триватиме до 15 квітня. Але вмикатимуть тепло лише, якщо впродовж трьох днів зберігатиметься температура 8 градусів і нижче.
Директорка департаменту освіти Мар’яна Марусинець каже: "Відсьогодні ми будемо кожен день давати інформацію щодо гірських місцевостей. Тому що те, що ми маємо в Ужгороді, Мукачеві, де більш такі комфортно-кліматичні умови, вони не такі, як в гірській місцевості. Тому гірські райони у нас на особливому контролі і кожен день ми будемо мати інформацію, чи температура нам дозволить продовжити навчання офлайн".