Чохли для спальних мішків військовим шиє волонтерка Маргарита Колодій. Жінка розповідає, на швейне виробництво приходять у будні. "Як почалася війна, я почала волонтерити: ходила плела сітки, а вже потім тут треба було дівчат, як мають навички шиття, а я в принципі знаю, як шити, бо я працювала в ательє якийсь час і я прийшла сюди, і залишилася. Поки війна не закінчиться, не піду звідси. А так я зовсім іншою діяльністю займаюся: я — фітнес-тренер, а сюди приходжу у свій вільний час і шию”, — каже волонтерка.
Дві частини спальних мішків зшиває Тетяна Нижаловська: "Зшиваю теплу і болоньєву частину, пришиваю замок всередину. Десь за день я шию 10-12 штук. Для наших бійців стараємося, щоб їм було тепло і зручно зимою. Я прийшла сюди з початку війни, щоб зробити добре діло, допомагати нашим воїнам на фронті", — розповіла жінка.
Василина Ковач технологиня швейного підприємства пояснює: "Спальники досить зручні: вони складаються до маленького розміру, але вони великі — довжина спальника 2 м 10 см. Ширина — 1 м. Внизу — 63 см. Тобто може легко поміститися військовий одягнений та взутий. Для взутого тут передбачена спеціальна тканина, водонепроникна. Солдат поміститься разом зі спорядженням. Спальник складається з трьох шарів: верхній — водонепроникний, другий — ізософт — штучний пух та фліс".
Як розповів Суспільному директор швейного підприємства Сергій Фельбаба до них звернулося за програмою релокації підприємств — київське швейне підприємство, аби розмістити тут своє обладнання і почати шити продукцію військового призначення. «Броненоски, аптечки. Я дав згоду: і з того часу ми повністю перепрофілювали свій вид діяльності: з жіночого асортименту на військове спорядження. Далі це ж саме підприємство отримало замовлення від Міністерства оборони на пошиття спальників для військових. Ці спальники ми шиємо, вже скоро буде четвертий місяць”, каже директор.
За словами Сергія Фельбаби, спальні мішки для військових на швейному підприємстві шитимуть до кінця грудня.