Навесні громаді передали дві з половиною тонни насіннєвої картоплі за програмою підтримки внутрішньо переміщених осіб. Допомогу отримали від ООН. Висадили її на вільному полі у Ворочові. Збирають урожай самі переселенці.
Другий мішок картоплі збирає Микола Гречанюк. Чоловік приїхав з Бучанського району Київської області на початку березня. Він живе в школі Перечинської громади. Чоловік збирає картоплю другий день: "Я сам із села, звик до такої роботи. Мені це подобається. Виходить, ми самі для себе стараємося".
Людмила з Харкова збирає картоплю другий день. Жінка каже: з початком повномасштабного вторгнення вони з чоловіком вирішили поїхати на захід країни. "10 днів ми просиділи в підвалі. Коли полетіла авіація, ми вирішили, що все, це край. Вирішили виїхати. Без речей, без нічого. Документи на квартиру і все. Ми приїхали до Ужгорода, я запитала, куди нам можна. Якраз відправлявся до Перечина автобус. Ми встигли, і нас привезли до садочка".
Загалом з початку повномасштабного вторгнення в Перечинській громаді розмістили понад 1000 переселенців. Зараз там проживає 186 людей, каже начальниця відділу освіти, культури сім’ї, молоді та спорту Перечинської міської ради Ольга Берзак. Розмістили їх у двох шкільних корпусах, де навчання зараз не проводять.
За програмою ООН для вимушених переселенців виділили дві з половиною тонни насіннєвої картоплі. "Частину картоплі видали переселенцям, які проживають у дворогосподарствах у господарів. А на 1 га посадили для людей, які проживають у комунальних закладах", — розповіла Ольга Берзак.
Допомагають збирати урожай переселенцям місцеві жителі. "Сьогодні в мене день народження і я дуже рада, що в такий день я допомагаю людям. Яким потрібна наша допомога", — розповіла місцева жителька Вікторія Галас.
Місцева жителька Світлана Гренцер каже: "Картопля вродила, ми вдячні Богу, що є що їсти. Хоч тяжкий час зараз, але ми бачимо, що будемо забезпечені".
За три дні зібрали урожай з цілого гектару. Загалом вибрали майже 10 тонн картоплі. Ділянку для посадки обирали довго, каже староста Ворочова Іван Кедора. Висадили на вільному полі, яке майже 30 років ніхто не обробляв. "Ми знали від старших людей, котрі тут проживали, що тут першокласна земля. Що тут найкращі були врожаї ще за колгоспу. І тому ми зупинилися на цьому місці. Ми тут три дні все розчищали", — пояснив староста.
Всю зібрану картоплю везуть до овочесховища, там її відсортують і більшу відправлять в центри проживання переселенців, а меншу залишать для насіння.