Їх обожнює чи не кожен. Кавуни рясніють на прилавках закарпатських ринків. Однак застоюються тут довго. Бо ж охочих купити цього року мало. А це і не дивно, ціна цьогорічного кавуна мало кого радує.
Азербайджан, Греція, Туреччина, Єгипет , звідки тільки не везуть цього року соковиту ягоду. Улюблений херсонський кавун нині буквально – в окупації, тому продавці виходять на ринок з імпортом. Але як виявляється, вирощують кавуни і тут на Закарпатті.
Їдемо до смугастого поля на Берегівщині. Нас зустрічає аграрій пан Іштван. Тут на 2-х гектарах поля кавуни посадив 3 роки тому. Грунт підходящий – піщаний. Кавун любить вологу, тому обладнав для нього крапельну систему поливу. Працює на полі цілий рік. Підготовка грунту, розсади, удобрення, боротьба з бур’яном… І має на полі кілька сортів смугастиків.
Хизується вирощеним.
Вирощує закарпатський кавун за херсонською технологією. Тому за смаком він не поступається.
Продає кавун оптом. Покупців, каже, вистачає. Але купують переважно закарпатці. Каже, Україну кавуном зі свого поля прогодувати не зможе.
А ось це ринок в Мукачеві. Тут вже продають берегівську ягоду. Продавці розповідають, чому закарпатський кавун кращий імпорту. Але закарпатці вірять, що вже ближчим часом на прилавках ринків знову зявиться і улюблений херсонський смугастик.