Також до оркестру долучилися музиканти з інших регіонів України, котрі зараз живуть в Ужгороді через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Концерт провели, щоб зібрати гроші військовим 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади.
Академічний симфонічний оркестр виконав 10 творів. Розпочали з Державного Гімну України.
Вікторія Свалявчик-Цанько головна диригентка академічного симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії каже: "Це Скорика "Мелодія", Станковича "Привітальна увертюра", це нашого композитора Віктора Теличка "Мелодія для кларнета з оркестром", буде твір "Повертайся живим", який написали сестри Тельнюк з Києва, коли почалася у 2014 році війна, звісно, буде і "Молитва за Україну". На вулиці, тому що, на жаль, поки нам в приміщеннях не дають дозвіл робити концерти. Це буде така суспільна акція. Ми долучили до цієї акції волонтерів. Це буде благодійний концерт для підтримки 128 бригади , яка зараз відстоює наші кордони".
Разом з музикантами Академічного симфонічного оркестру виступили музиканти з регіонів України, де зараз йдуть бойові дії. Серед них Вікторія Авраменко з Харкова. Вона понад 15 років грає на альті.
"Захотілося підтримати наших співвітчизників, наших військових, 128 бригаду. Я вважаю, що на цей час дуже важлива підтримка. Закінчила в Ужгороді музичну школу, училище, а потім переїхала до Харкова, вступила в консерваторію. Мені сподобалося працювати, заохочує, патріотизм, додаткові якісь враження від нашої української музики. Це все дуже захоплює і хочеться передати зміст саме української мелодії, щоб наші хлопці, котрі нас захищають, наші українці відчули цю підтримку", — розповіла жінка.
До концерту долучився і головний диригент Київської муніципальної опери Віктор Плоскіна. Він диригував Академічному симфонічному оркестру два твори.
"Як не взяти участь, якщо я тут?! Це ж моя альма-матер, я в Ужгороді закінчив музичне училище. Часто приїжджав в Ужгород. Зараз, коли я тут, я не можу не диригувати. Це єдине, що я можу добре робити", — розповів диригент.
Концерт був благодійний. Біля оркестру волонтери розмістили скриню для грошей військовим. Охочі могли за бажанням вкинути будь-яку суму. Подивитися виступ оркестру можна було безкоштовно. Сюди прийшли ужгородці та вимушені переселенці.
Наталія Мірошніченко відвідувачка концерту розповіла Суспільному: "Я з Харкова. Тут є парафія моєї церкви, вони дали нам з чоловіком житло. Я розумію, чому ці люди грають, вони хочуть підтримати людей, підтримати наших воїнів, героїв".
"З колективом Музею народної архітектури та побуту долучаємося до цього концерту. Концерт благодійний для підтримки наших Збройних Сил. Увага цих заходів звернена на переселенців, які переїхали до нас на західну Україну, в західні регіони, у тому числі на Закарпаття, для того, щоб їх якось відволікти від тієї біди, від якої вони втекли сюди", — відзначив відвідувач Василь Коцан.
Власта Гук відвідувачка: "Мені, по-перше, подобається класична музика, по-друге, у мене брат керівник камерного оркестру В’ячеслав Юрош, по-третє, я хочу підтримати наших людей. Я вважаю, що це найбезпечніший регіон України. Ми повинні приймати стільки людей, скільки можемо, хоч ціла Україна приїжджає на захід України".
Тривав благодійний концерт просто неба 40 хвилин.