Лист святому Миколаю написав разом із мамою 5-річний Артем. До зустрічі, каже, готувався – вчив вірш.
"Знає хто і де живе, знає як себе веде. Чемним діткам хоч потроху, в чобітки та у панчохи, він кладе потішки, а нечемним – мишки. Хто це? Швидко відгадай. Це наш любий Миколай. – Так, це точно про мене віршик. Скажи, а ти чемним був? – Угу, чесно-чесно. Я буду слухати батьків, обіцяю".
Єгор із Києва прийшов до резиденції разом із подругою Діаною. Каже, спочатку думав, що в резиденції просто стоїть ялинка, і все.
"А тут зайшов Миколай. Такий, як в книжках, так я його і уявляв, — розповів хлопчик. — Настрій новорічний тут. Дуже круто. Я написав у листі про те, що я хочу машину на радіоуправлінні. Це головна мрія. Там ще Новий рік буде, то я ще подумаю".
Роль святого Миколая виконує актор Мукачівського драмтеатру. За його словами, перед зустріччю з ним діти мають написати листа з побажаннями, а потім залишити їх у скрині. Коли в резиденції один, то бере листи й перечитує.
"Здивувало мене прохання одного хлопчика, який написав листа, а потім мені сказав, що він хоче аби у мами був вихідний, — розповів він. — Дуже багато чую, що діти хочуть побажати здоров’я, миру, щастя родині, щоб в Україні не було війни. Це дуже зворушливо для мене. До кожної людини, дитини підхід інший. Потрібно кожного оцінити й подивитися, як він на тебе реагує. Чи не боїться тебе. Тому що маленькі діти, буває, що бояться".
У резиденції, як і в замку "Паланок", діють карантинні обмеження, – каже директор музею Михайло Белеканич.
"Ми запускаємо тільки або одну родину, або якщо це клас, то дітки заходять по троє-четверо, не більше людей, — пояснив він. — Миколай тут буде завжди, з 14 до 19 години. На вході можна написати листа святому Миколаю. Завітавши до нього можна поспілкуватися з ним. Кинути в скриньку листочок".
Додаткової плати за вхід до святого Миколая, за словами Михайла Белеканича, нема, потрібен тільки квиток у музей. Резиденція буде відкритою до 19 грудня включно.