Виставка до ювілею художника Федора Манайла почалася з виступу Закарпатського народного хору. Керівниця хору Наталія Петій-Потапчук розповіла: прийшли виконати твори, які не звучали з середини минулого століття. Саме відтоді їхній колектив пов’язує історія з митцем.
"На нашій афіші 1946 року є ім’я Федора Федоровича Манайла, — розповіла вона. — Він був нашим першим художником: розробляв наші перші костюми, афіші, наші програмки, буклети. Тобто це було на дуже високому рівні все. Федір Федорович Манайло прекрасно знав закарпатське життя, закарпатські традиції. І я хочу сказати, що от наша така енергетика, яка була з самого початку, продовжується упродовж цих 75 років".
Упродовж відкриття виставки відвідувачі могли оглянути роботи Федора Манайла, а також дізнатися більше про його творчість.
"Манайло — це глиба, історія Закарпаття, — сказав Анатолій, який прийшов на виставку. — Я думаю, що всі би хотіли досконало вивчити його творчість. Я знайомий із багатьма роботами, але думаю, що сьогодні ми побачимо всього Манайла".
На виставці також був художник Володимир Микита. Каже: навчався у Федора Манайла та перейняв від нього все.
"Мої роботи, які я створив, то не без нього, тому що я глибоко осмислював дух нашого народу. Він був патріотом неймовірним. То знавець історії нашого краю, духу нашого краю", — сказав художник.
Виставка присвячена до 110-річчя митця. Її мали відкрити торік, однак не зробили це через карантинні обмеження, — каже організаторка Вікторія Манайло-Приходько. Роботи відбирали з фондів будинку-музею Манайла, художнього музею Бокшая та обласного краєзнавчого — загалом майже 80 творів. Охопили, розповідає, кілька періодів життя автора.
"Виставка ретроспективна, тобто вона побудована хронологічно, — пояснила вона. — Є значна кількість творів 30-40-х років. Є певний період повоєнний, де видно таку не стагнацію, а трішки заторможення творчості, тому що насаджувався метод соціалістичного реалізму (це пейзажні твори). І потім знову йде розвиток творчого шляху художника в тому ж напрямку, який він мав і в довоєнний час. І це видно у творах кінця 60-70-хх років".
За словами організаторки, крім творів живопису, на виставці представили декоративно-прикладне мистецтво (гравіровані дині), графіку, ескізи монументального мистецтва. Біля робіт є QR-коди, за якими можна дізнатися інформацію про них, коли вони створені та на яких виставках представлені. Оглянути експозицію можна до 20 грудня.
njksr 2021-12-10 / 00:50:44
плюс, там ще й повна українофобія і возвеличення хунії! все в найкращих традиціях "руссвинських" патріотів! І як тяжко жилося при союзі цьому комуняцькому запроданцю! ужас! коротше, повний набір "патріотизму"!!!
njksr 2021-12-10 / 00:47:20
все що треба знати про ту "глибу" я прочитав у вступному слові, від його доньки чи онуки, присвяченому виданню книжки з його "шедеврами" - "його онук Лоціко , тоже жиє у Мадярщині"!!! при чому , текст написаний диким "русвинським" суржиком! оце так "глиба" і "патріот" нашого краю!!!!
Вуву 2021-12-01 / 03:13:09
Звернув увагу що вишиті сорочки у жінок копія зроблена на швидку руку , а не оригінал .
Видать оригінальні або порозродали або чудом якимсь зникли .
Потапчук явно з тим хором щось мутить таке , як сама хоче , вивели з під порядкування міністерства культури і перевели на фін.баланс ОДА і пішла свистопляска мама не плач.
Шкода що так сталось , бо тепер цей хор є не хор а його формальність.
Як так ріде далі то питання само по собі постане , або кукабарра або хор .
Фекалофаг 2021-11-27 / 08:08:55
Цiй Петiй потiм треба дати чергову на городу!
злий 2021-11-27 / 07:16:07
Цікаво, скільки "лівака" "під Манайла" цього разу впихнув у цю виставку афер Ерфан, щоби потім ввести його в каталог і продати вже як справжнього Манайла?
А ви думали, виставки проводяться для вас? :))