Сьогодні, 2 листопада, інформацію про це Суспільному підтвердила завідувачка інфекційного відділення обласної дитячої лікарні Віра Соловйова.
За її словами, 19 вересня дівчину з паралізованою ногою доставили до медзакладу, а підтвердили поліомієліт 13 жовтня. "Школярка лікувалася в інфекційному відділенні понад 5 тижнів. На 6-й тиждень її перевели в неврологію, коли зійшли всі терміни ізоляції і можливого вірусовиділення. Стан дитини зараз стабільний, але грубий парез залишається. Швидше всього, це закінчиться інвалідизацією. Проходить відновлювальну терапію в неврологічному відділенні", — зазначила завідувачка інфекційного відділення обласної дитячої лікарні.
Віра Соловйова повідомила: у сім'ї троє дітей, вони невакциновані від поліомієліту за переконаннями батьків. До медиків звернулися лише щодо 12-річної дівчинки. Її сусідів, однокласників та інших контактних людей обстежили, діагноз не підтвердили.
29 жовтня на Закарпатті підтвердили наявність поліовірусу. Зразки доправили до референс-лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я в Гельсінкі.
Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему, викликає параліч. Хвороба може призвести до смерті. Поліовірус поширюється від людини до людини, найчастіше через брудні руки, заражену їжу та воду.
Відповідно до національного календаря щеплень, дітей від поліомієліту треба вакцинувати 2,4, 6, 8, 17 місяців, а також 6 та 14 років. Щеплення безкоштовно можна зробити у державних поліклініках та амбулаторіях. За словами Кузіна, всі області забезпечені вакциною від поліовірусу в достатній кількості.
Станом на 1 жовтня в Україні рівень охоплення трьома дозами щеплень від поліомієліту дітей до року становить лише 59,7%, — повідомив головний санлікар Кузін. Найгірша ситуація з вакцинацією у Закарпатській, Івано-Франківській та Херсонській областях. Для того, щоб сформувався імунітет, цей показник має сягати 95%.
За словами головного інфекціоніста Закарпаття Михайла Поляка, область наразі пасе задніх за темпами вакцинації від поліомієліту.
У 2015 році на Закарпатті зафіксували два випадки поліомієліту. Тоді захворіли двоє дітей у віці 4 роки та 10 місяців. Головний інфекціоніст області Михайло Поляк зазначив, що після лікування через 60 днів симптоми у дітей зникли, вони одужали.
Після спалаху поліомієліту на Закарпатті у 2015 році вакцинували 226 720 дітей від 2 місяців до 10 років. "Це було зроблено у три етапи. Невакцинованих через постійні протипоказання — 779 дітей, відмовилися — 17 149", — розповів головний інфекціоніст Закарпаття Михайло Поляк.