Чого тут тільки немає – від традиційного одягу, посуду до давніх побутових пристроїв та домашнього начиння. Серед численних раритетів – навіть вітровий млин.
Господар розповідає: до цього року музей знаходився на балансі відділу культури Тячівської райдержадміністрації. Внаслідок адмінреформи у відділі культури клопотали про передачу музею на баланс Дубівської тергромади. У громаді музей на баланс не взяли. Наразі скарбниця старожитностей залишилася клопотом лише його власника.
Юрій Куцин розповідає: на утримання музею потрібні кошти. Звернення до влади наразі безрезультатні. Юрій Куцин звертався по допомогу до Міністерства культури та інформаційної політики України. У відомстві скерували до Департаменту культури обласної адміністрації, а звідти – до громади.
До музею часто навідуються туристи як з усієї України, так і з-за кордону. У книзі відгуків – численні записи різними мовами. Однак плати за відвідування не вистачає. З інших доходів пана Юрія – лише пенсія. Тож господар просить про допомогу усіх, кому небайдужа доля його колекції.
У Дубівській селищній раді коментують: музей «Калина» не можуть прийняти на баланс громади, оскільки господар не бажає передавати колекцію у комунальну власність. Натомість у керівництві громади запропонували пану Юрію здійснювати приватну господарську діяльність та зареєструватися як приватний підприємець. В такому разі селищна рада могла б розробити Програму підтримки музею та за можливості виділяти кошти на розвиток культурно-туристичного об’єкту. Однак Юрій Куцин не пристав на цю пропозицію.
У селищній раді запевняють: віддають шану засновнику музею за труд, який він вклав у заклад та задля збереження культурної спадщини регіону. У громаді не відмовляються підтримувати музей, адже це її родзинка. Однак прагнуть це робити у законний спосіб.
АРТ 2021-08-12 / 10:55:44
То редакція могла би якісь реквізити надати для допомоги музею.