"Нам тут дуже подобається, — сказав майстер Райнгард (Роман) Блох. — Ми відчуваємо себе комфортно. Потрохи адаптовуємось. Тут дуже привітні люди. Культура нам близька. Нас все влаштовує".
Екоіграшки почали виготовляти, за словами Романа Блоха, після того, як захотіли купити в подарунок екологічну іграшку в місцевому магазині, але не знайшли такої. Тільки кілька варіантів китайського або польського виробництва.
"Ми спитали, чому немає жодної іграшки місцевого виробництва, продавчиня відповіла, що є один місцевий виробник, але його продукції наразі немає. Ми здивувались, адже у Карпатах повно деревини. Так виникла перша ідея", — розповів чоловік.
Майстерню чоловік зробив у себе у дворі. Разом із двома працівниками та сином виготовляють іграшки з різних видів деревини.
"Це – необроблений дуб, — пояснив Роман, — якщо його покрити лляною олією, він матиме такий гарний золотистий відтінок. Наша мета – донести до дитини ідею, що немає непридатних порід дерева. Вони усі різні. Є темні, такі, як горіх, а є світлі, наприклад, клен. Є тверді породи, такі як дуб, а є м’які, такі як липа. Вони усі різні, неправильних немає. Так само, як люди".
Замість одного використаного дерева Роман Блох саджає три нові. Каже: хочуть залучити до цієї ідеї місцеві деревообробні підприємства. За словами чоловіка, в майбутньому хоче створити спілку майстрів та щорічно проводити акцію з висадки дерев.