Вночі 11 лютого підтопило будинок Еріки Пустої на вулиці Фогорашія.
"З 5 години ранку почалося все, — розповіла жінка. — Я відразу зателефонувала в ДСНС, служба приїхала й виникла така проблема, що вони не можуть мені допомогти, тобто вони можуть викачати воду, але її немає куди далі діти. Пояснили, що не можна просто хоч куди викачати, а каналізація там далі забита, тому мене попросили зателефонувати "Водоканалу"".
Еріка Пуста розповіла: у "Водоканалі" прийняли заяву. "Бачила, що цей малий насос нічого не дає, тому я викликала приватних майстрів і вони викачували 10 разів", — сказала жінка.
У сусідньому будинку мешкає 93-річна жінка. Її син — Іван Митрак каже: у них залило подвір’я та сарай.
"Вулиця плила. Від Управління житлово-комунального господарства міської ради відповіді нема, ніхто на дзвінки не відповідає. Приїхала приватна машина, ми заплатили 2000 гривень, вони відкачали воду", — розповів чоловік.
Це вулиця Садова в Ужгороді. Тут також підтопило кілька дворогосподарств. Марія Семенюк, двір якої теж підтопило, розповіла: у них завжди підтоплює город.
"Тут картопля, тут троянди, все садимо тут. Тут завжди топить. Вода йде звідси, звідси від них. Минулого року чи два роки тому, тут прокопали й ця вода зайшла сюди й все топить. От каналізації нема, то що робити?! У будинку води не було, але вода йде до сусідів. У сусідів вода є у підвалі", — розповіла Марія Семенюк.
Світлана Маник також живе в будинку на Садовій. Жінка каже: щоразу, коли йде дощ — підтоплює цокольний поверх її оселі, де знаходиться кухня. Учора, — сказала, — вода була 14 сантиметрів, тобто цілий нижній ярус був у воді.
"Пов’язано це з тим, що на нашій вулиці йде тільки один стік, який пролягає через наш город. Усі каналізації, які спускаються, вони йдуть через нашу вулицю. У кожних сусідів підтоплює підвали, будинки й домогосподарства, у колодязях повно води. Це питання вже не вирішується кілька років", — сказала Світлана Маник.
На вулиці Палая з 8 лютого підтопило 6 дворогосподарств. За словами мешканця одного із будинків — Анатолія Костя — підтоплює оселі через проблеми із каналізацією.
"На вулиці каналізація працює, наші будинки знаходяться з того боку в ямі. Вода не стікає. Мала злива, дощик – і все вертається на поверхню, а це фекалії. Прийшов "Водоканал" у понеділок, нічого не зробили, простояли. Єдине, що вирішили, – забита каналізація на перехресті вулиць Тельмана – Краснодонців. З понеділка роботи в нас припинилися. Учора й позавчора ДСНС, тобто рятувальники, цілий день викачували воду через паркан у поля", — розповів Анатолій Кость.
Юрист власників підтоплених будинків Василь Попович каже: мешканці об’єдналися й подали колективне звернення до міської ради.
"Перше – була створена комплексна комісія і щоб на кожній вулиці фахівці визначили проблеми, розробили проєкт і кошторис, а сесія дала кошти на виконання роботи. Друге – у зв’язку з тим, що існує проблема із дощовими водами, необхідно на цих вулицях зробити зливну каналізаційну мережу", — пояснив юрист.
Він розповів, що спілкувалися з громадою і подали з Світланою Маник звернення до міської ради, щоб провели додатково в кожному будинку обстеження, зафіксували акт підтоплення. "В подальшому будемо ставити питання про відшкодування цих затрат", — додав Василь Попович.
Ми намагалися отримати коментар від представників Ужгородської міської ради. Наразі відповіді не отримали. Суспільне готове оприлюднити їхню позицію щодо ситуації.
Оноківці 2021-02-14 / 07:09:00
Ціноутворення мож отримати дуже просто - напиши офіційно звернення і дадуть замісяць відповідь. А всякі акції Данацків і Павловів - то лише для них слава і користь , бо і в політику лізуть і пошантажовати мож та грошики збити...