Нагадуємо, торік у грудні відбулася перша сесія нового скликання облради. Суспільне потрапило тоді на засідання. Однак не всіх колег з інших медіа пропустила охорона. Заступник голови обласної ради Денис Ман у той же день перепросив і сказав, що таке більше не повториться.
7 грудня до будівлі Закарпатської ОДА охоронці не впускали журналістів на першу сесію облради. "Це відбірковий допуск журналістів, недопуск окремої частини до засідання сесії обласної ради, яка є і має відбуватися на основі принципів гласності й публічності", — сказав журналіст Станіслав Данко, якого не впустили до Закарпатської ОДА через відсутність запрошення.
Він розповів, що з 2017-го до 2020 року в його практиці це був п’ятий випадок перешкоджання журналістській діяльності. Один із них стався під час роботи з колегою Оленою Мудрою.
"Ми й ще наші колеги виявили, що 1,5 млн гривень на двох проєктах є сумнівними у використанні тих послуг, які купили, — сказала Олена Мудра. — Через ненадання інформації з договорів і актів виконаних робіт комунальним підприємством вони спочатку відповідали на мої запити, а потім перестали, то я звернулася із заявою до правоохоронних органів".
Випадки перешкоджання журналістській діяльності фіксували під час всеукраїнського проєкту "Барометр свободи слова".
Регіональний представник Інституту масової інформації на Закарпатті Ярослав Гулан розповів, що торік в Україні виявили 229 можливих порушень: починаючи від допуску на сесії й закінчуючи відвертим фізичним перешкоджанням — побиттям.
"За офіційною інформацією із Закарпатської обласної прокуратури, у 2020 році було порушено 9 кримінальних проваджень за ст. 171 Кримінального кодексу України "Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів", з яких було 5 закрито, а 4 справи – це справи, які розслідуються зараз — каже Ярослав Гулан.
Суспільне надіслало інформаційний запит до Головного управління Нацполіції Закарпаття, аби дізнатися, скільки заяв подали журналісти щодо перешкоджання їхній діяльності й скільки відкрили кримінальних проваджень.