Про це у Всесвітній день боротьби з цією інфекцією та синдромом розповіла директорка Закарпатського центру громадського здоров’я Вікторія Білак-Лук’янчук. За її словами, на Закарпатті в 56 осіб на 100 населення виявляють ВІЛ-інфекцію.
Ужгородець Андрій Дем'яненко з діагнозом ВІЛ живе понад 15 років. "На жаль, моя дружина також ВІЛ-інфікована, але дочка народилася здоровою", — розповів він.
Чоловік щокварталу приходить до обласного центру громадського здоров’я за ліками. Каже, в побуті їхня родина вже давно звикла до особливих моментів життя ВІЛ-інфікованих.
"Це не ускладнює нам життя. Ми знаємо, як передається, чого треба боятися, а чого не треба. Наша дочка знає, що в нас ВІЛ, їй 14 років. Вона знає, що потребуємо постійного лікування, і часто нагадує нам, коли потрібно пити ліки", — сказав Андрій Дем'яненко.
Вікторія Білак-Лук'янчук розповіла: на Закарпатті на диспансерному обліку в центрі здоров'я перебувають 737 осіб з діагнозом ВІЛ-інфекція. За її словами, 534 особи отримують, так звану, антиретровірусну терапію, тобто специфічне лікування від цього захворювання.
Вікторія Білак-Лук’янчук пояснила, що ці препарати ВІЛ не виліковують, але після їхнього прийому хворий не може інфікувати інших людей.