Раніше радянська влада ретельно приховувала ці дані, бо ж ворогів народу треба було стерти з лиця землі. Нині ж архіви стають відкритими і можна дізнатися, ким насправді були рідні.
Talisman 2020-11-21 / 18:37:55
Вірнику.
Ставтеся до цих документів як хочете.
Але це все, що є.
Зараз теж можна причепити купу претензій до теперішніх переписників.
Але це те, що задокументовано.
Не шукайте абсолютної правди - її просто немає за означенням.
Дослідник 2020-11-21 / 17:39:18
Перепрошую, у записі про шлюб.
Дослідник 2020-11-21 / 17:37:36
Кожен запис у метричній книзі містить підпис, того, хто наприклад реєстрував дитину, підписи наречених та свідків у записі про смерть. Інша справа, що не всі були письменні і іноді ставили лише хрестик. У церковних книгах не підписувалися взагалі.
Вірник 2020-11-21 / 11:41:08
А як міг предок зробити записи власноручно нехай навіть у церковній книзі? Який панотець або нотарь би допустив, щоб якісь селяни йому у офіційній книзі записів там щось фіркали?
Вона ж сама гортає ті книги і записи каліграфічні, видно однією ж тою самою впевненою рукою, як мінімум на цілій сторінці.
Доводилось гортати фото таких відсканованих сторінок книг по Лембергу, Тарнополю (так за Австрії було) на familysearch org за 1870-1910 роки. Греко- і римо-католицькі - обидві латиною!, і євангелістські - німецькою. Нема там вписів самих "клієнтів"!
Панотець/ксіондз/пастор записав і все. Через пару сторінок є запис і підпис або церковного начальства, або нотаріуса - тіпа аудиту або виписки у держ-реєстр з тієї книги.
І це по всіх типах записів: хрещення (там з хресними батьками, зайняттям/фахом батьків), смерть, шлюб, перед-шлюбне опитування молодих, дружок/свідків.
Не може бути Підкарпаття/Фелвідейк "окремою республікою" у монархії, де своі "порядки" були.
Підписи клієнтів можуть бути на майнових сертіфікатах - землю і т.ін., виданих місцевими владами. Але це вже було пізніше - коли чехи землю від гровфів "дерибанили".