Загалом у районі є 5 старовинних церков і 17 новозбудованих греко-католицьких храмів.
Церква Успіння Пресвятої Богородиці в селі Новоселиця Виноградівського району — це дерев’яний храм 17-того століття. Настоятель церкви Тарас Бурлака розповів, що храм дійсно унікальний, оскільки був побудований без використання цвяхів.
"Більшість начиння збережено, тому що це є пам’ятка. Там усі речі є музейними експонатами, тобто все є автентичне. Дзвіниця діюча, там так само є унікальні дзвони. Дзвони так само з періоду будівництва церкви", — сказав настоятель.
Усі священники, котрі служили тут до 1949-го року, записували позаду іконостаса кількість людей, які приходили до них сповідатися і причащатися.
"У 1945 році в нього було 288 сповідників, у 1946-му – 422, у 1947-му – 286, у 1948-му – 340. Це дійсно такий гарний документ для нас, хоч цей напис майже стерся, тому що він написаний олівцем", — розповів Тарас Бурлака.
За словами отця Тараса Бурлаки, спочатку храм збудували греко-католики для 14-х сімей. Зараз його відвідують близько 30 селян. У церкві нема світла й опалення, але літургії проводять. Марія Ковач ходить сюди на службу п'ятий рік.
"Усе почалося із Великодня, — розповіла парафіянка. — Було нас 5 людей і 5 пасок, тобто 5 сімей. А після, на Томину неділю, уже було нас 10 людей. І так далі й далі ставало більше. Службу проводять із таким світлом, яке приносимо собі з дому. Заряджаємо лампочки і так служимо. Зачиняємо двері, одягаємося, як можемо, але все ж холодно".
Головний греко-католицький храм у Виноградові — церква Успіння Пресвятої Богородиці. Освятили її після завершення будівництва в серпні 2004-го.
Головний греко-католицький храм у Виноградові — церква Успіння Пресвятої Богородиці
Настоятель церкви Мирослав Сипко розповів, що парафія налічує близько 1000 греко-католицьких сімей. Кожної неділі приходить приблизно 700-800 людей.
"Це є новозбудований храм, — сказав настоятель. — Хіба позаду є одна ікона, яку було подаровано одним священником з Греції привезено, то вона може бути найстарішою серед ікон. А так, все починалося з нуля і все в храмі є новим".
За майже 6 кілометрів від цієї церкви розташована ще одна греко-католицька — в селі Підвиноградів. Її почали будувати у 2009-му. Наразі ще мають розписати стіни, але тут уже проводять служби. Зі старої церкви до нового храму перенесли 4 відреставровані ікони.Настоятель церкви Святого Георгія Побідоносця Роман Василинка розповів про ікону образу Пресвятої Богородиці:
"Її відреставрували нашвидкуруч, тому що були такі часи, що яка була можливість, так робили. Відреставрована чому, тому що жителі села подейкують, що внаслідок вибуху снаряду його залишки влучили прямо в ікону й продірявили наскрізь. Тому вона була трішки відреставрована та оновлена кольорами".
Ці церкви та три монастирі (два жіночих і чоловічий) належать до Виноградівського деканату. При жіночих монастирях діють дитячі садочки та будинки сімейного типу.