За його словами, зібрані гроші спрямують на потреби академії.
Чотири роки поспіль на цих ділянках вирощують розмарин семінаристи на території Ужгородської греко-католицької академії імені Теодора Ромжі.
"Висаджували його декілька семінаристів. Виникла ідея у нашого ректора отця Петра Береша. Реалізація відбувалася за два дні, висадження того всього, і за чотири роки такий результат. Тут пустували клумби, планували посадити квіти, але ми вирішили посадити те, що приносить користь", — розповів семінарист Віктор Чубірка.
На території Ужгородської греко-католицької академії імені Теодора Ромжі семінаристи вирощують також овочі, фрукти та зелень. Від початку тижня хлопці зрізали 50 пучків розмарину.
Віктор Чубірка розповів, що розмарин семінаристи використовують для приготування їжі: "Нещодавно в нас був збір помідорів і ми робили кетчуп. Також його використовували під час приготування кетчупу. Також займаємося реалізацією. Тобто люди до нас звертаються, чи можуть придбати, і за добровільну пожертву ми його реалізуємо".
Іштван Удут розповів, що семінаристи настоюють на розмарині оливкову олію: "Перед тим, як обсмажувати м'ясо на пательні, можна в тій олії обсмажити гілочку розмарину, вона випустить свої ефірні олії, потім, коли м'ясо буде обсмажуватися на цій олії, буде відчуватися нотка розмарину, що також підкреслить смак м’яса. Також підходить дуже до запеченої картоплі, до свинини й риби".
За словами Іштвана Удута, розмарин не удобрюють, просто поливають та підрізають. "Він у нас зимує, притрушений снігом, потім весною далі продовжує рости, тобто нові пагони виходять. Якщо з насіння сіяти, то це дуже довго. Ми мали розсаду, ми з готової розсади його висаджували. Це набагато швидше, ніж з насіння", — розповів семінарист.
Як повідомив Іштван Удут, отримані гроші за розмарин, спрямують на потреби академії.