3 гектари засаджені виноградом Владислав Чопак має у селі Середнє Ужгородського району. Вирощує тут кілька сортів винограду.
"Тут, на цій ділянці, ростуть європейські сорти, зокрема сорти Токайського регіону, оскільки наші кліматичні умови дуже близькі до Токаю, який тут недалеко на 70 км від нас, а саме – Харшлевелю, Фурмінт та Жовтий Мускат. Один червоний сорт – це Каберне Совіньйон", — розповів винороб.
Вино Владислав Чопак зберігає у підвалі. Розповів: виноград подрібнюється, відділяються гребні від ягід, після цього йде процес настоювання вина.
"Для білого – 1 день, — розповів чоловік, — для червоного – 3 тижні. Потім пресується, цей сік подається сюди в підвал у ємність, тут він бродить, далі йдуть переливи й зняття з дріжджів".
Для того, аби продавати вино власного виробництва, чоловік вирішив отримати ліцензію. Владислав каже: рік збирав необхідні документи, а в березні цього року подав їх для оформлення ліцензії.
"У Законі України №481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового…" є перелік з чотирьох документів, які я маю надати. Це: декларація відповідності, про яку я казав, це договір з лабораторією, документ про те, що я вніс річну плату за ліцензію. У тій відмові, що я отримав, чорним на білому написано, що не вистачає таких і таких документів. Це відверте порушення законодавства представниками Податкової служби. Тому зараз я подаю скарги в прокуратуру на ДПС", — сказав Владислав Чопак.
Ми надіслали інформаційний запит до Головного управління Державної податкової служби в Закарпатській області, аби дізнатися, які документи та додатки необхідні для отримання ліцензії на право продавати вино власного виробництва, скільки часу займає оформлення такої ліцензії та скільки їх було видано від початку цього року.
Богдан 2020-09-18 / 12:05:04
Горват попіарився,пропонувався,а результат- пустопорожнє фуфло.