9 км доріг відремонтували самотужки власним коштом мешканці Великої Доброні на Ужгородщині (ВІДЕО)

Селяни асфальтують вулиці самі та за власні гроші, розповів сільський голова Іван Попка.

9 км доріг відремонтували самотужки власним коштом мешканці Великої Доброні на Ужгородщині (ВІДЕО)

Вулиця Ніредьсег у селі Велика Добронь, що на Ужгородщині вже 20-та за ліком, яку місцеві жителі роблять самотужки. Протягом п’яти років люди відремонтували близько дев’яти кілометрів доріг.

Федір Нодь у 2016 році ініціював серед односельців відремонтувати дорогу власними силами. Розповів, що тоді кілька людей, хто хотів працювати для села, вирішили, щось робити, тому що дороги не було.

"Завжди бруд, завжди пилюка. Почали. Перша ділянка була 125 метрів. Це вулиця Егер. Домовлялися 15 людей, що зранку почнемо ставити бордюр, вирівняємо дорогу. Зранку о четвертій встав. 42-є людей чекали мене на вулиці. Кожному сподобалася ця робота. Там порахували, скільки асфальту, скільки піску… І так почалося й до сих пір триває".

Василь Балог бере участь у ремонті вулиці Ніредьсег. Каже, цього року роблять уже другу ділянку дороги. Її довжина 145 метрів. Першу частину відремонтували у 2017-му.

"Я живу на цій вулиці, — сказав Василь Балог. — Робимо дорогу, щоб можна було нормально їздити транспортом. Поки що задоволені, через рік побачимо, як буде триматися цей асфальт. І плануємо наступного року далі продовжувати, щоб повністю ця вулиця була заасфальтована".

Федір Нодь живе на вулиці Ніредьсег понад 60 років. Розповів, що тут постійно було болото: "Діти, як йдуть до школи, по коліна брудні. Давно вже робили тут самі дорогу, але вона не була хорошою: велике каміння стирчало. Важко було ходити. Зараз уже в чистому ходитимемо. Якщо не трудитимемось - не буде дороги", — сказав чоловік

Це не перша дорога, яку люди роблять цьогоріч. Планують відремонтувати ще дві. У серпні закінчили останню ділянку на вулиці Петефі. Так вона виглядає зараз

Грошей з бюджету Великої Доброні – це 9 мільйонів гривень у рік – на ремонт доріг недостатньо, каже голова села Іван Попка. Районна рада двічі виділяла по 200 тисяч гривень, цієї суми вистачало на 80 метрів доріг. Тому громада вирішила самостійно їх робити. Кожна родина, яка хоче долучитися, дає на ремонт дороги близько півтори тисячі гривень.

"Люди беруть участь і фінансово, і робоча сила людська, — розповів голова села. — На дорогах обабіч має бути бордюр, щоб асфальт не розсипався. Люди самі приходять, розрівнюють, закатують. Зараз трохи модернізувалися, бо асфальтоукладачі беруться в оренду. А давно ще таким дідівським способом робили: цими каталками, якими ще на полях працювали, — перші дороги так робили".

Цього року у Великій Доброні повністю відремонтували 6 вулиць. У 2021 році залишилося зробити останні 2 кілометри доріг.

Суспільне Закарпаття, Закарпаття онлайн.ЗМІ Закарпаття
15 вересня 2020р.

Теги: дороги, кошти

Коментарі

Біров села Добронь 2020-09-17 / 03:53:11
ОГОЛОШЕННЯ !!!! Трудолюбива та порядна бригада будівельників-дорожників якісно, швидко та недорого настелить асфальтове покриття у будь-якому населеному пункті Украіни. Оплата в будь якій формі, приймаємо євро та форінти. Звертатися на сільраду

ЖОПО БЛОК 2020-09-17 / 03:45:50
Єто всьо сделали мы!!!! Поприветствуэм товарищи наших лидеров которые временно не могут воровать народные деньги, потому как находятся в изгнании на Рублевке. Ещё хотим добавить что во всем виноват Порох . Очень скучаем за вами, дорогие граждане, как там моя Хонка?

ЗЕ-СЛУГА Народу 2020-09-17 / 03:38:34
Треба срочно табличку покласти в началі Доброні шо то ми зробили Велике будівництво, бо скоро вибори, а наш рейтінг упав як старий х...й. І написати пару постів у інтернеті з фотками

Мадярський консул 2020-09-17 / 03:31:37
Йов нопот ківанок (добрій день) ! Мі пріветствуєм ініціатіва граждан Веліка Добронь і хочечеме от мадярского правітельства вручіти всім ко строіть дорога Утлевели (мадярські паспорти). Также ми хотім подаріть таблічка з надпісями по мадярскі «Слава Украіні» . Желаю всем нодь пейнз іш вісонтлаташро!

ГЛАВНИЙ СМОТРЯЩИЙ ЗА ДОРОГАМИ 2020-09-17 / 03:18:33
Шо ти кіпішуєш Мішку. Най собі мадяри асвальтувуть. Ми пак собі папіря намалюєме ош вто нами путі пороблені та украдеме сто міліону . Они най пашуть за своі кровні, а нам «какая разница» як грошики прикарманити, ітак ми будеме коло корита, а мадяри собі най асвальтувуть

ГЛАВНИЙ ДОРОЖНИК 2020-09-17 / 03:06:29
Шо то за доброньський безпредел!! Кіть так усі начнуть собі путі асфольтовати то нам не буде як красти!!! Караул - куда позирать міліція прокурори податкова служба!!! Мусять шіковно прийняти міри до сих мадярських дорожнику, придумати якісь налоги, санкціі, штрафи і пару кримінальних справ бо білше не даме ім ани копійки з отмитих і закатаних в асфальт народних гроший. Іще не дай боже узнавуть про йсе люди в Украіні тай поймуть што мош робити самому собі нормальні путі не за міліони як ми, а май туньо. З чого будеме кормитися??? Як будеме жити на єдну зарплату?

Іван 2020-09-15 / 21:25:50
Айно,та й забивим-ся указати,ош у В.Доброні я йще таких файних доріг нигда не видів.

Іван 2020-09-15 / 21:22:49
Н-н-но,та типир прийдуть дорожники,та й укажуть людям,ош їм треба платити за транспортування власної техніки і ходіння по нюв людей(на кшталт газовиків),бо їм оту дорогу треба експлактуват,та й за штось треба їсти і купувати собі файні мртори.До речі,а на чій баланс передадуть її?

Читач 2020-09-15 / 20:29:41
Які молодці односельці !!! Закарпатці -трудяги і дружні , інші-- Як жалітися- закачуйте рукава , бо в цій державі БЕЗ ВАРІАНТІВ!!! А великодобронцям - ВИ МОЛОДЦІ , Вам хвала !!!

Йовжі 2020-09-15 / 17:34:00
Но ,тешік

60 учнів замість 150 харчуються в шкільній їдальні в Ужгороді під час карантину
Збір яблук триває у відкритому саду в селі Концово на Ужгородщині
Новим маршрутом з Мукачева до Дерцена проїхалися велосипедисти
Соляні кімнати облаштували в дитячих садках Мукачева
Написанню книжок вчили на фестивалі "Книга-фест" в Ужгороді
П’ятий день збирають розмарин семінаристи Ужгородської греко-католицької академії
/ 14 000 літрів вина у рік виробляє закарпатець Владислав Чопак
70% дітей на Закарпатті не робили щеплення через пандемію
/ 3За добу з початку реєстрації жодна партія не зареєструвалася на вибори на Закарпатті
Під час карантину студенти УжНУ відвідуватимуть пари позмінно
/ 4Уроки надворі проводять в Ужгородській школі № 3
Ресторани та кафе в Чопі на Закарпатті запрацювали, школи та садки і далі закриті
Мінімольберти з пейзажами Ужгорода виготовляє Богдана Бушко
123 гривні коштує одне ІФА-тестування в ужгородській поліклініці
/ 4Жителі Чопа на Закарпатті протестували проти віднесення міста до "червоної зони"
Перший інклюзивний фестиваль провели в Ужгороді
/ 1150 ужгородців долучилися до півгодинної ранкової руханки в Ужгороді
/ 1Першу допомогу вчили надавати на площі Театральній в Ужгороді
/ 2122 голоси набрала петиція щодо створення Шахтинського парку в Ужгороді
/ 2Закарпатський футболіст Ігор Харатін дебютував за збірну України у матчі проти Іспанії
/ 4Акцію "Захист країни – не злочин" провели в Ужгороді
/ 1Вторсировину в ужгородців другий тиждень безкоштовно забирають дівчата з ініціативи "ЕкоЧубака"
Мешканці 5 районів Закарпаття зможуть отримати пенсії з пересувних поштових відділень
/ 1Змагання з кросфіту "Карпатська миля" відбудуться в Ужгороді
/ 1Студенти заселилися в гуртожитки Ужгородського національного університету
» Всі записи