Як розповів підрядник Тарас Стадницький, проєктом передбачена також реконструкція великої вежі, дах якої впав у березні минулого року.
Близько півтора тижня тривав демонтаж та підготовка до основних робіт — розповідає підрядник Тарас Стадницький. За його словами, розпочали з малої вежі. Роботи в замку проводять за грантові гроші – це 9 мільйонів гривень.
Тарас Стадницький розповів, що на цей момент ведуться роботи по відновленню мурів вежі. Наступним етапом буде встановлення даху.
"У тому числі, найближчим часом, починаємо відновлення основної вежі донжон. Там теж в першу чергу відновлюватимуться мури, а після працюватимемо зі зведенням дерев’яних конструкцій. Проблемою виконання робіт є доступність. Тут немає можливості, щоб матеріал підвозився до об’єкту. Тому ми споруджуємо канатну подачу матеріалів", — розповів підрядник.
Проєктом передбачено не тільки реконструкцію двох веж: великої та малої, а й консервацію, тобто укріплення найбільш аварійних ділянок стін замку. Востаннє реставрацію в невицькому замку проводили в 1968-1970 роках.
Невицький замок – автентична пам’ятка. Повністю його, за словами дослідника замку Олександра Дзембаса, добудували в середині 15 століття. Після руйнації Невицького замку в 1644 році його не використовували.
«В тому його унікальність, — розповів Олександр Дзембас. — Тому тут археологія надзвичайно важлива. Згодом вдасться з’ясувати не тільки хронологію, а прийти до реконструкції замкового побуту. Тут це можливо, тому що пам’ятка не експлуатувалася. Таких пам’яток дуже мало. Їх мало в європі. Дехто не розуміє через аматорські підходи, не розуміє, що цінність пам’ятки полягає в тому, а не в готелі, ресторані, який можна там створити. Це все робилось у Європі, там, де пам’яток безліч, але робилось у ХIX столітті. На початку ХХ прийшло розуміння того, що автентику треба зберігати".
За словами Тараса Стадницького роботи в Невицькому замку мають закінчити в середині грудня.