Наразі розчищати русла доручили рятувальникам. Вони вже прибирали річку Латорицю, тепер взялися за Боржаву.
Працівники ДСНС прибирають Боржаву на човні, піднімаючи з води пластик, зруйновані гілки дерев та інше сміття.
Наразі працюють у селі Нижні Ремети на Берегівщині, прибирають з 8 ранку і до вечора, поки не стемніє. Водолаз Олександр Саврасов розповів: у роботі є цілий ряд незручностей — в костюмі водолаза уже гаряче і душно, а із засміченої води йдуть дуже неприємні запахи.
«Зараз ріка і берег дуже брудні. Ми закупили спреї, креми, помастили себе. Дуже важко, нереально без цих кремів тут працювати: комарі обкусають, оводи — багато різних комах», — розповів водолаз.
Крім пластику, рятувальники витягують із води тросом деревину. Далі її розпилюють.
До робіт залучили водолазів, працівників аварійно-рятувального загону, також ДСНС-ників із Берегівського та Іршавського районів, каже рятувальник, начальник караулу пожежно-рятувальної частини (м. Іршава) Іван Глушко. Вибирають дерева, які попадали з прибережної річки.
Зачищення русла річки забезпечить більше проходження річки, у випадку наступної повені, — переконаний рятувальник. «Як завжди, в нас кожного року підтоплення в селах Сільце Іршавського району, Вільхівка, Заріччя. Я думаю, це допоможе».
Це третій сміттєвий завал, який розчищують після паводку в червні, розповіла речниця ДСНС на Закарпатті Наталія Батир. За тиждень із води тут вилучили понад 130 кубометрів сміття. Це орієнтовно 16 машин. Речниця пояснила, що 77 кубометрів — це деревина, яка у подальшому розкрижована та розподілена між нужденними, малозабезпеченими людьми. Пляшки та побутове сміття також будуть утилізовані згідно з санітарно-гігієнічними нормами.
«Тут у нас найбільше скупчення сміття, — пояснила речниця. — Було прийнято рішення про розчистку, аби в подальшому унеможливлювати підтоплення населених пунктів та уникнути всяких недомовленостей з угорською стороною, адже все це сміття пливе на угорський бік».
Наразі, за словами керівники штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Ігоря Шинкарюка, триває обговорення з підприємствами щодо утилізації сміття.
«На території закарпатської області є проблема із сміттєзвалищами, які на 90% заповнені — сказав Ігор Шинкарюк. — Ті, які стихійні, вони ліквідовуються, працювати не будуть. Це тони пластикового сміття, це тони пляшок, це тони поліетиленових пакетів. За технологією ми спочатку займаємось основними роботами – виймаємо деревину, потім залишаємо частину, яка стримує цей пластик».
Рятувальники мають розчистити сміттєві затори до осені, щоб уникнути повторних підтоплень, коли почнуться інтенсивні дощі.
До777 2020-08-06 / 20:08:41
У мене дома три мішки великі чорні сміття.Шо з ним робити? Порадьте.
**** 2020-08-06 / 15:22:48
і не закарпатці теж: заїжджі,приїжджі, туристи,гості.
кола,фанта,спрайт...(пийте це у себе дома)
Гуляйте, на просторах,а не по хащах !
не буде мусору.
777 2020-08-06 / 08:42:04
Мешканці Закарпаття ставтеся відповідально до цієї проблеми, не викидайте сміття де попало, у нас не середньовіччя.