Ферма вже давно стала однією з туристичних візитівок Закарпаття. Втім, туристів через карантинні обмеження зараз значно поменшало. Відвідувачі кажуть, таке близьке спілкування з дикими тваринами насправді захоплює.
А от вирощують оленів заради їх цінних рогів, котрі використовують у фармакології. З рогів в добувають пантокрин – лікарський препарат з цінними властивостями.
Перших плямистих оленів сюди завезли 35 років тому з далекого сходу. Спершу їх тут було майже 6 десятків. У різні часи кількість тварин варіювалась. А от зараз їх - понад 3 сотні.
Зараз у тварин починається масовий окот. Кілька тижнів тому тут вже народились перші у новому сезоні трійко оленят. Вже за місяць їх стане значно більше. Та поки оленята не підростуть, самки з лісу їх не виводять. А от дорослі тварини залюбки спілкуються з туристами. Кільком найбільш комунікабельним навіть імена придумали.
Роги ростуть лише у самців. Причому, швидкість росту залежить і від погоди. У період росту – тварини дуже обережні, адже зараз роги ще зовсім ніжні та м`які. За кілька місяців вони стануть твердими, і настане час їх спилювати. Для тварин – це на краще, адже своїми рогами у дикій природі вони нерідко калічать один одного.
Поряд з плямистими живуть кози та вівці, які теж не втрачають можливість випросити у туристів трохи їжі. Та все ж вони оленям не конкуренти. Своєю витонченістю та грацією плямисті олені продовжують дивувати та захоплювати.