З-поміж них — дозвіл проводити богослужіння у храмах із дотриманням карантинних вимог. В Ужгороді вже почали готуватися до прийому прихожан усередині церков.
За 10 хвилин після приходу кореспондентів Суспільного поручні Хресто-Воздвиженського кафедрального собору УПЦ МП почали протирати.
Ольга служить при церкві близько 30 років. Про послаблення карантину і дозвіл відвідувати храми чула. Каже: площа храму велика і дозволяє, аби люди були присутні і дотримувалися при цьому безпечної дистанції.
«У нас є балкони, колони, де можуть люди стали, щоб вони одне одному не заважали. Люди собі дотримуються правил. Із масками ходять, рукавички є. Дезінфікуючий засіб є. У нас усе є на місці, слава Богу».
Площа греко-католицького собору також дозволяє проводити релігійні зібрання, розповів отець Владислав Ігнатишин. Усередині зможуть перебувати 75 людей на першому поверсі і ще 10 — на другому. При вході встановлені антисептики, на підлозі — позначки для прихожан, де можна стояти під час служби на карантині. Стрічками очепили місця через кожні дві лавиці. По одній між ними залишили для сидіння. За словами священника, з послабленням карантину в храмі створили умови, аби вірники могли безпечно відвідувати богослужіння.
«Ми би хотіли, щоб ці засоби були дієвими, але також хотіли би об’єктивності. І якщо вже відкрили десь нічні клуби, то потрібно відкрити і церкви. Я би хотів також звернути увагу на те, що в нас значна частина священників має медичну освіту. А це означає, що ми свідомі того, що таке карантин і що означає послаблення карантину», — додав отець Владислав.
Свято-троїцька церква ПЦУ не така велика, як попередні храми, в які навідалась наша знімальна група — 60 квадратних метрів. Тому, каже священник Віктор Аврамчук, всередині згідно з рішенням уряду зможуть перебувати тільки 6 людей. За його словами, при більшій кількості вірян є можливість розташуватися людям на подвір’ї храму і таким чином дотримуватися безпечної дистанції. Для цього, каже священник, можна винести на подвір’я виносні колонки, аби можна було вільно слухати богослужіння.
«Ми ставимо туди так само і підсвічники. Люди можуть писати записочки. Маємо дезінфікуючі засоби і користуємося, якщо потрібно, одноразовим посудом, якщо хтось хоче попити воду. Якщо приходить одна людина, ми її можемо причастити. Але якщо буде декілька людей, то ми даємо їм причастя запасними дарами, не з ложечки», — каже отець Віктор.
За словами священника, лавиці зсередини церкви виноситимуть на вулицю, щоб віряни змогли присісти. Проведення релігійних заходів з 22 травня дозволили згідно з рішенням уряду. Це передбачає 2 етап виходу з карантину. У храмах має знаходитися не більше однієї людини на 10 квадратних метрів. Прихожани повинні дотримуватися дистанції від 1, 5 метра та одягати засоби захисту.
тамерлан 2020-05-22 / 11:14:07
В попів серця краяться...Гроші втрачають кожного дня!Нехай би ті віруючі мракобіси більше хворіли та більше вмирали! Ото б попам були б жнива!!!
Степан Крук 2020-05-22 / 11:05:06
Господи Боже! Надоум попів своїх ненажерливих!