У Мукачеві значну частину сміття можна не викидати, а здати на переробку (ВІДЕО)

Що робити зі сміттям? Це питання задають собі люди, які усвідомлюють масштаби проблеми – полігони переповнені, водойми та узбіччя забруднені, а про відкриття сміттєпереробних чи сміттєспалювальних заводів на Закарпатті лише говорять.

У Мукачеві значну частину сміття можна не викидати, а здати на переробку (ВІДЕО)

Однак є свідомі громадяни, які відходи сортують і віддають у пункти прийому вторсировини.

А чи помічали ви, як швидко у вашій оселі заповнюється відро для сміття? А чи звертали увагу, що більшу частину відходів складають пластикові вироби і пакування? Так от – їх можна відкласти окремо і потім здати в пункт прийому вторсировини. Так робить Ксенія Медведєва, яка кілька місяців тому почала сортувати сміття. Інформацію брала з інтернету, однак зіштовхнулася з проблемою – ніде не було ресурсу, де були б зібрані повні дані: з чого починати, на що звертати увагу і як це робити правильно. Тому створила у фейсбуці групу «Нічого зайвого».

Дізнатися більше про пункти прийому вторсировини в Мукачеві вирішили і ми. Їдемо на одне з підприємств. На Крилова, до прикладу, приймають пластикові пляшки, поліетилен, макулатуру, алюмінієві банки з-під напоїв та скло.

Саме сюди привозять відходи придатні для переробки. Тут їх розсортовують, адже навіть пластик буває різних видів. Це вже можна орієнтуватися за позначеннями на самому виробі. Додамо, що є види, які не підлягають переробці, але це вже визначають тут. Додамо, якщо в людей немає можливості привезти такі відходи – можна домовитися з підприємством, яке організує вивіз, однак об’єми мають бути відповідні.

Проте якщо з пластиком, алюмінієм і поліетиленом все зрозуміло, то куди дівати органічні відходи – питання. Додамо, що наявність городу, де легко можна захоронити органічні відходи, на жаль, не спонукає закарпатців бути більш екологічно свідомими.

Очевидно, питань для вирішення постає чимало, однак істина проста: головне – почати. Тим паче, якщо об’єднатися з однодумцями і намагатися бути небайдужим. До речі, восени на Закарпатті планують провести еко-фестиваль, який також матиме на меті пропозицію зміни наших споживацьких звичок і пропагуватиме турботу про довкілля.

ТРК "Мукачево" (М-студіо), Закарпаття онлайн.ЗМІ Закарпаття
30 грудня 2019р.

Теги: сміття, переробка

Коментарі

Volodymyr Krasnoholovets 2019-12-31 / 16:16:19
Вуву. то добре, що ви згадали за здорове довкілля і щоб зайві дерева не різати.
Але пластик не є гарнимй матеріал для огорожі. Крім того, а нащо огорожі у відкритому суспільстві? Он в Астрії їх взагалі немає і нічого, живуть. Пластик з пляшок найкраще використовувати для будівництва дорік - підпішують як пластчну речовину до асфальту - покриття тоді практично нерозтріскується (канадійці нещодавно почали так робити).
А от на що зверніть увагу, так це на новий композитнй матеріал магнезіто-бішофіт. З нього можна виготовляти, зокрема, стовпчики під виноградні лози - 100 років гарантія. Крім того, піддони. Кращого матеріалу годі й шукати! Вага навіть менша за дерев'яні, правда, ціна вдвічі вища. АЛЕ: час життя таких піддонів - роки. Вони в 3-5 разів міцніші за дерев'яні. А звичайні дерев'яні вже стають непридатними за пару тижнів. Короче кажучи,
Вуву, шукате інвестора. Для запуску заводу потрібно 1,2 млн. євро. Рентабільність становитиме не менше 500%, бо вся Західна Європа купуватиме такі піддони в довгу чергу...

Volodymyr Krasnoholovets 2019-12-31 / 09:23:55
Вуву,
Дешевші газифікатори будуть, коли їх запустимо в серійне виробництво. Тоді ціна одної машини буде 2 мільйона гривень, продуктивність переробки відходів 100 кг/год. Тоді ж можна буде перейти на вироництво газифікаторів з продуктивністю переробки 1 тонна/год (ціна буде 15 млн. грн.).
Можна згодом буде виробляти і електрику: 2 газифікатора 100 кг/год разом + парова машина і парова турбіна; ціна такої першої системи буде 20-25 млн. гривень (за цю систему можна взятися робити прямо зараз, а згодом ціна впада до 12-15 млн. грн.). Така система вироблятиме 70-80 кВт електричної енергії і також когенерація великої кількості тепла (може десь 6 куб. м гарячої води на годину). Але при генерацтї електики потрібен ставочок для охолодження води з якої вироблятимемо пару (площа ставка може 20 м х 10 м).

Вуву 2019-12-31 / 09:17:28
З переробленого пластику можна виготовляти пластикові дошки для огорожі чи парканів.
І дешевше і не гниє.
Та і в лісі можливо "ЗАЙВЕ ДЕРЕВО" не зріжуть.

Вуву 2019-12-31 / 06:57:30
Чи може є сенс зробити подібні міні газифікатори для жителів сіл і пригородів ... І по прийнятній ціні.
Тоді кожен хто хоче купить і
підключить
Назбирає відходи спалить.
Можливо людям так буде краще.

Volodymyr Krasnoholovets 2019-12-31 / 00:52:50
Найкраща пропрозиція для Мукачева;
ще раз:
найкраща пропозиція для Мукачева:
За 9 мільйонів гривень (станом на 31 грудня 2019 р.) наша київська команда зробить два газифікатора з продукивністю переробки 100 кг/годину кожен. На виході буде теплова енергія - гаряча вода. Тобто, два утилізатора-газифікатора можна поставити коло наявної котельні, що суттєво заощаджуватиме споживання природного газу. За добу ці газифікатори будуть утилізувати 5 тонн побутових відходів (все, що може горіти, пихтіти, тліти включно з пластиком - а пластик - це чудове пальне!).
Окупіність інвестиції - приблизно 2 роки. Наступні 15 років газифікатор даватиме лише прибутки.
Глибина переборки відходів становить 99%. А шлак, 1%, буде чудовою активованою досипкою до бетонних виробів та підсипка до асфальту.
Технологія не потребує полігонів. Площа під 1 газифікатор - 50 кв. м. Площа основи самого газифікатора 4 кв. м, висота газифікатора - 2 м. Потрібен буде ангар аби газифіктори не стояли під відкритим небом (через дощі та сніг).
ВЛАДО МУКАЧЕВА, не зволікайте!!!
Адже в Україні за Зе не запущена жодна державна програма - і не передбачена!!! Зе виконує завдання жидомасонів і зливає державу в помийний бачок. Люди, створюйте опір, запроваджуйте новації, запускайте передові технології - це заощаджує кошти і дає розвиток господарству. Своїми активними діями ви надасте потужної відсічі поневолювачам, зокрема, й вашого краю.
З НОВИМ РОКОМ!!!
atomhydrogen@gmail.com

В Ужгороді лунала "Музика кіно"
Творчий вечір з нагоди ювілею Наталії Орєшнікової відбувся у "Бавці" в Ужгороді
/ 2В Ужгороді дофінансували на 9 млн грн проєкти, що наразі втілюють
Три альтанки з лавками для заряджання гаджетів встановили днями на площах у центрі Тячева
/ 4В Іршаві жіноча бригада будує унікальну гірську дорогу
На Мукачівщині змагалися спортсмени з особливим потребами
/ 1На Хустщині у господарів, що живуть неподалік сміттєзвалища, неякісною водою потруїлися корови
У Мукачеві вбили чоловіка
/ 1У Боржавському на Виноградівщині встановили меморіальну дошку "народному єпископу" Івану Маргітичу
/ 2У Сваляві відкрили довгоочікуваний новозбудований міст
/ 1У Нижній Апші на Тячівщині відкрили капітально відремонтовану лікарню
У Тячівці на Тячівщині будують центр дозвілля та спорту для дітей і молоді
Щороку у Мукачівському локомотивному депо обслуговують більше 500 одиниць рухомого складу
Майстер із Рахівщини виготовляє трембіти і на закордон
Виноградів відсвяткував свій День народження
/ 4Активісти промаркували туристичний маршрут до полонини Руни на Перечинщині
Закарпатці можуть закупити газ для опалювального сезону за акційними літніми цінами
"Школу інтеграції" для переселенців провели в Ужгороді
У Мукачеві згорів ущент будинок місцевого священника
Закарпатець Юрій Русин став переможцем Кубку світу з кіокушин карате KWU серед молоді
/ 1У Підгорбі біля Ужгорода побудують сучасну мистецьку резиденцію
У Рахові, вслід за Ясіня, небайдужі містяни очистили береги Тиси від сміття
Коронавірус не відмінив Кубок Карпат з парапланеризму на Закарпатті
110 мікроавтобусів стоять у черзі перед КПП "Тиса" на Закарпатті
На Тячівщині після карантину запрацювала "Берізка"
» Всі записи