Учасники спілкувалися про мирне співіснування різних культур та національностей в області.
На дискусію «Толерантне Закарпаття» прийшов Харі Крішнан. Хлопець переїхав до Ужгорода з Індії 6 років тому на навчання. Зараз викладає в університеті та фотографує.
ХАРІ КРІШНАН, фотограф
Давно очікував про це говорити. Як іноземна людина я відчував багато чого позитивного і негативного, тому я думаю, що це подія, де я можу розказати всі думки, що я думаю про цю ситуацію в Ужгороді. Я розумію, що в будь-якій країні буде трошки расизму, але мені подобається Ужгород, я себе знайшов в Ужгороді і планую залишитися тут через сімейні підстави.
Захід відвідав і лікар-інфекціоніст Віктор Петров, котрий наприкінці жовтня цього року першим виявив випадки дифтерії в іноземних студентів в Ужгороді.
ВІКТОР ПЕТРОВ, лікар-інфекціоніст
Згадуючи останні події, які були в медицині з приводу епідемії дифтерії, з приводу цього спалаху, який стався, я би хотів донести, що хвороба не вибирає ні по расі, ні по національності, ні по кольору шкіри. І це дуже важливий момент, який потрібно врахувати, коли ми спілкуємося з людьми, які мають інакший колір шкіри від нашого. Тому хотілося б, щоб справді це місто, в якому ми живемо, Закарпаття, щоб воно було прикладом для всієї України по толерантності, по тому, як ми відносимося до наших гостей, як ми відносимося до тих людей, які пов’язують своє майбутнє частково з Ужгородом, і таким чином формувати толерантність по відношенню до цих людей.
До обговорення долучився і віцепрезидент Всесвітньої ромської федерації Мирослав Горват.
МИРОСЛАВ ГОРВАТ, віцепрезидент всесвітньої ромської федерації
Толерантні зустрічі, така площадка, коли можемо про це говорити, воно є дуже важливим і потрібним для нас. Сама ромська громада на Закарпатті є різна. Ми не можемо порівняти ромів з Мукачева з ромами з Виноградова, вони вже різні між собою, різний діалект, спосіб життя…
Організаторка заходу, Ольга Беца каже: тема толерантності на Закарпатті не є новою, але залишається актуальною і зараз.
ОЛЬГА БЕЦА, організаторка заходу
Грудень — час підбивати підсумки. Така ситуація складається, що на Закарпатті завжди було багато ромів і багато різних етнічностей. Нам доводилося з ними якось вживатися, але все рівно виникали різні стереотипи, через які виникала пряма чи непряма дискримінація, але у нас є ще інша проблема — це власне студенти-іноземці. Ми зібралися для того, аби поговорити про ті проблемні моменти з якими стикаються студенти-іноземці і роми.
Обговорення тривало дві години. Охочі могли долучитися до дискусії та поспілкуватися зі спікерами.
Робі 2019-12-18 / 21:19:42
Якшо би ця чорнота вела себе по людськи, питань до них не було б. Але коли індуська мразота в наглу лізе до дівчат і демонстративно топчуть українські гроші, то нехай лізуть в ту діру звідки вилізли.
вася 2019-12-18 / 19:19:16
у толерантному суспільстві не будуть проводити дискусії на таку тему