Фестиваль відвідали понад 1,5 тисячі людей, розповів організатор заходу Ігор Радомисельський.
Це перша діжка молодого вина, яке виготовили місцеві винороби. Її привезли до Берегова так само, як це робили 70 років тому, розповідає організатор Ігор Радомисельський. За його словами мета цьогорічного фестивалю Божоле - відродження традицій.
ІГОР РАДОМИСЕЛЬСЬКИЙ, організатор фестивалю молодого вина
Походження свята божоле йде із Франції, коли кожного третього четверга цього місяця у Франції святкують прибуття молодого вина. Але свято стало міжнародним. І всюди, де є вино, воно приходить в один і той самий час. І ми так само святкуємо – не серед тижня, а зараз – на вихідних, святкуємо свято нашого молодого вина.
За традицією після відкриття діжки перший глечик з молодим вином повертають землі.
Далі – ним частують усіх охочих.
МИРОН СІКОРА, відвідувач фестивалю
Мені дуже подобається це вино. І це. І то червоне. Я люблю, як кажуть, іменно сухе вино. Не напівсолодке, чи солодке. Сухе вино – то істинно натуральне.
НАТАЛІЯ ОПАЛЕНИК, відвідувачка фестивалю
Чудове вино. Я полюбляю куштувати різні сорти. Ми тут другий раз. Минулого року були. Цього разу більший масштаб, звичайно свята і нам дуже подобається сюди приїжджати.
Фестиваль молодого вина у Берегові цьогоріч відвідав спеціально запрошений гість - доктор агрокультури з Флоренції Саверіо Савіо. Він керує програмою імплементації географічних зазначень в Україні.
САВЕРІО САВІО, керівник проекту географічних зазначень в Україні
Цей регіон має велику історію з виробництва якісного вина. перш за все – це унікальні характеристики і території, які гарантують унікальність вин. Звичайно, маючи таку історію виноробства у цьому регіоні, дуже вдало проходить процес заохочення туристів до цього продукту. Я бачу дуже хороші можливості для закарпатських вин.
Провели такий фестиваль у Берегові вдруге. Окрім молодого вина, відвідувачі могли скуштувати страви закарпатської кухні.