Випадки, коли дитина має неприємності через вбиральні у якійсь сільській школі Закарпаття, періодично обурюють громадськість краю. Адже у сучасному світі таке явище викликає як мінімум здивування. Але факт залишається фактом. У Закарпатті з 663 закладів загальної середньої освіти у 171 діти ходять у зовнішні вбиральні. Тячівщина, Мукачівщина, Хустщина та Великоберезнянщина — лідери серед районів краю за кількістю шкіл із зовнішніми вбиральнями.
44 мільйони гривень виділили з державного бюджету на облаштування внутрішніх вбиралень у закладах середньої загальної освіти Закарпаття. Кошти розподіляли згідно з рекомендаціями наказу на виконання розпорядження Кабміну «Про розподіл резерву коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році».
Крім того, органам місцевого самоврядування рекомендували використати кошти перехідної субвенції на облаштування внутрішніх вбиралень. Тобто відповідальність за освоєння державних коштів падає на органи місцевого самоврядування.
У районах у свою чергу кажуть, коштів на облаштування внутрішніх вбиралень у всіх навчальних закладах не вистачає.
Скільки ще закарпатських школярів має постраждати через такі умови, аби питання з облаштування внутрішніх вбиралень усіх освітніх закладів краю – вирішили, а не перекидали відповідальність на когось ще. Допоки це питання залишається риторичним, в усіх ЗМІ чуємо про ефективність освітньої реформи. Власне, як і про програму під назвою «гідність дитини». Більше про те, як чиновники окремих районів, так би мовити, переймаються «гідністю дитини» – у підсумковій програмі «7 днів».
Химич 2019-10-11 / 20:25:46
Шо такой кажеш ни зайди до ня та поговоримо.
Відділ ЦОШ 2019-10-11 / 16:10:27
Незнаву що мож зробити у Великоберезнянському районі які туалети якщо начальник фінуправління Ганна Химич гроші без хабара недає.
В.Березний освіта РДА 2019-10-11 / 15:00:12
Хоч у чомусь ми лідери і надалі в цьому не будемо відставати.
Pfr 2019-10-11 / 08:45:31
А ви, батьки, навчіть дітей і самі навчіться не ставати ногами на унітаз, не ламати кришки, не красти туалетний папір, не забивати унітази і пісуари сміттям чи елементарно спускати воду за собою й чистити залишки своїх фекалій. В одному селі у школі зробили "мокрий" туалет, так його так задрипали за кілька днів, що довелося закрити. І ще й селяни прийшли й сказали, шо сякоє нечистоє діло лем вонка треба робити, у хижу сякоє не мож класти, дідівська традиція.
Батьки 2019-10-11 / 03:23:49
У Ясінях, колишній столиці Гуцульської республіки, досі у школах немає внутрішнього туалету. Чи знають про це у відділі освіти де є п'ять шкіл і майже у кожній є проблеми...