На вигляд справжні, а в дійсності – підробка: такою купюрою розрахувалися в одному з магазинів Мукачева. Підробку продавець виявив лише ввечері, коли підраховував виручку за день.
Не на камеру продавець розповів: коли добре роздивився купюру, побачив, що вона має трохи інший колір, мікротексти розмиті, а рельєф деяких елементів ніби набитий голкою. А от водяні знаки на купюрі є. Та з першого погляду відрізнити оригінал від підробки досить складно. Журналісти “М-Студіо” також вирішили провести експеримент і попросити закарпатців відрізнити підробку від оригіналу.
Розповідають закарпатці і про випадки, коли до їх рук також потрапляли фальшиві гроші.
Тим часом в поліції кажуть: у разі, якщо з вами розрахувались підробленими грошима, потрібно відразу повідомити правоохоронцям. Відповідальність за виготовлення, розповсюдження фальшивих грошей – досить сувора. Людина може опинитись за гратами на строк від 3 до 12 років. У разі ж, якщо ви сумніваєтесь, чи банкнота, якою з вами розрахувались або дали на здачу, справжня, завжди можна звернутись до банківської установи. Там на спеціальному обладнанні протягом 5 днів перевірять, фальшива купюра чи ні, якщо це підробка – її вилучать.
Та трапляються випадки, коли людина, сама ставши жертвою шахраїв, випадково може спробувати розрахуватись фальшивкою. Якщо вона знає, що купюра підроблена, то понесе повну відповідальність, якщо не знає – не нестиме ніякої.
Тим часом Нацбанк України повідомляв про те, що що у серпні цього року зафіксоване збільшення вилучення з обігу підроблених банкнот номіналом 500 гривень зразка 2006 року, виготовлених струменевим друком з імітацією ультрафіолетового захисту. У Нацбанку радять ретельно роздивлятись купюру та звертати увагу на основні елементи захисту.