Пиво та квас із Квасів відомі вже далеко за межами області. Серед популярних сортів пива – Драгобрат, Говерла, Петрос та Близниця. Купують хмільний напій як місцеві, так і туристи, а це значить, що про наші карпатські вершини знає і вся Україна.
Цю невелику броварню відкрили кілька років тому. З того часу працює вона безперервно, адже любителів хмільного напою вистачає завжди. Щоб напій був смачним – потрібен особливий підхід до самого процесу виготовлення, каже головний пивовар броварні Юрій Гафіяк. Ну а далі – вже справа техніки.
На постійній основі тут варять два десятки сортів пива. Ну а з експериментальними і інколи і до півсотні доходило. Найбільш популярні – Говерла та Петрос. Також тут можна покуштувати пиво зі смаком гірських трав, під смерекою або ж на яфинах. Це так звані сезонні сорти. Всього за місяць тут варять до 15 тисяч літрів пива.
Для кожного етапу виробництва пива – потрібен певний час. Лише після цього пиво можна вживати. Повне дозрівання пива проходить у підвалах при температурі приблизно +5.
Пиво з гір користується попитом як серед місцевого населення, так і серед туристів. Поставляють хмільний напій і в інші регіони України. А щоб гуцульське пиво смакувало краще, власник броварні почав пропонувати гостям і особливу гуцульську піцу.
Ну і як же Кваси без квасу? Окрім пива, тут роблять і цей смачний напій. Натуральний та прохолодний на джерельній карпатській воді. Прихильників цього напою також вистачає.
Пиво та квас, окрім вже добре відомих карпатських джерел, яких тут зо дві сотні, стали ще однією візитівкою села. Вони відрізняються від інших своїм унікальним смаком та гуцульским колоритом. Цілком можливо, в недалекому майбутньому хтось вигадає щось ще, що буде у гостей краю асоціюватись з Рахівщиною, не менш колоритне та цікаве.