Він націлений покращити умови проживання громадян ОТГ та розвивати сферу бізнесу. До проекту організатори також залучили поліцейських – і дійшли висновку, що у сільській місцевості потрібно підсилити роботу полісменів.
Найважчим, кажуть керівники, було опитування. Збір інформації організували у вигляди 6-8 фокус-груп в кожній ОТГ. Далі досліджували її та класифікували наявні проблеми. Розроблені методології керівники проекту нікому не нав’язували. ОТГ, які погоджувалися із концепцією, впроваджували їх, а деякі ще розглядають.
За словами виконавчого директора Закарпатського РВ АМУ Івана Ревтія, спочатку громада скептично ставилася до проекту, але згодом змінила думку. Дійшли висновку, що необхідно втілювати ідеї, для яких не потрібні великі фінансові вклади. Варто лише встановити діалог громади та влади. Наприклад, у Полянській ОТГ громада активізувалася вже на третій-четвертій фокус-групі. Молодь пропонувала облаштувати скейт-майданчики та велосипедні доріжки. Були ідеї з різних громад стосовно вирішення екологічних проблем, збільшення обладнання для пожежогасіння, відновлення дорожнього покриття. Торкнулися і теми щодо автомобілістів.
Проект тривав рік. В ньому взяли участь 18 ОТГ шести західних областей України. Але одна справа – давати пропозиції та затверджувати їх, а інша – реалізовувати. Тож моніторити їх виконання мають самі громадяни.