На думку місцевих, ця територія дійсно унікальна зі своєю особливою флорою та фауною. А оскільки, один з методів ще більш ефективної охорони цінних природних комплексів та об’єктів – включення їх до складу природно-заповідного фонду, лісівники таку ідею підтримали і вирішили спільно з науковцями працювати над втіленням її в життя.
На цій території є немало цінних видів рослин, а в місцевих лісах ростуть перважно дуби. Тож, після створення заказника, їх рубка буде заборонена.
За словами Наталії Катреняк, директора Тячівського лісгоспу, створення заказника – питання не одного дня. До того ж, є кілька питань, які ще потрібно вирішити.
Так, під час обстеження встановили, що на території майбутнього заказника є ділянки, які не знаходяться у користуванні держлісгоспу.
Практика створення заказників у лісівників вже є. На території держлісгоспу знаходяться об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного і місцевого значення. Тож, після розгляду на місцевій сесії питання створення заказника,та отримання усіх погоджень, площа природно- заповідного фонду збільшиться ще на 10 гектарів.
Artaxerx II 2018-03-31 / 11:03:42
Майже все Закарпаття має бути заказником і заповідником.