1 квітня 2014 року уряд схвалив концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Цей документ започаткував процес децентралізації. Практично у всіх регіонах нашої країни були прийняті перспективні плани розвитку. Закарпаття ж чи не єдина область, де такий план не був затверджений обласною держадміністрацією. Говорити про причини таких дій сьогодні вже не актуально, проте відсутність стратегії вплинула на хід адміністративної реформи у краї
Проте працівники офісу реформ, який діє і на Закарпатті, роботу у напрямку втілення децентралізації проводять. Серед головних завдань – зустрічі з представниками громад, роз’яснення особливостей адмін.реформи, плюси та мінуси об’єднання. Часто доводиться і розвінчувати міфи, які поширюють противники децентралізації.
Серед причин гальмування адміністративної реформи назвали і необізнаність населення. Люди не розуміють суть децентралізації, а тому, хоч вони й не проти але їм байдуже… Тим не менше все не так погано – закарпатських ОТГ не так багато, проте вони спроможні і сильні, а тому їхня «якість» не викликає сумніву і представники асоціації міст України переконані: вони будуть для інших яскравим прикладом успішної децентралізації і як наслідок процес об’єднання в громади пожвавиться. Хоча говорити про труднощі, з якими зіштовхуються нові ОТГ, також на зборах довелося. Громади, вибори в яких відбулися 30 квітня 2017 року, не отримали обіцяні кошти на підтримку інфраструктури. На зборах це питання обговорили також і вирішення цієї проблеми буде.
Зачепили на зборах і тему розпорядження землею в об’єднаних громадах. Обласний держгеокадастр, зі слів голови Іршавської ОТГ, на питання як і кому надавали іршавську землю, відповідати не бажає.
На загальних зборах за ініціативи Закарпатського РВ АМУ було прийнято рішення про відновлення розробки законопроекту «Про розвиток гірських територій в Україні».
Зустрічі з представниками громад, роз’яснення та аналогічні зібрання сприяють кращому розумінню ситуації, дають змогу задати і обговорити проблемні питання та заслухати історії успіху вже утворених громад. В цьому їхня найбільша користь – переконані учасники зібрання.
До речі, на зборах згадали і про ювілей, який цього року відзначає Асоціація міст України – 25 років. З цієї нагоди за вагомий внесок у роботу асоціації міст та розвиток місцевого самоврядування подякою відзначили директора Закарпатського РВ АМУ Івана Ревтія та від прем’єр-міністра України подяку вручили Хустському міському голові Володимиру Кащуку.