Майже 1000 квадратних метрів виставкової площі. Десятки діорам. Сотні експонатів порід, мінералів та предметів побуту. Музей екології гір – унікальне місце, де можна побачити, як зароджувалися Карпати, що тут росте і проживає і чим тут займалися протягом століть люди.
Екскурсію розпочали з демонстрації порід та мінералів, а також скам’янілостей морських організмів, які жили тут за сотню мільйонів років до нас. Представлений тут і макет гірської системи.
Хоч гірська система в геологічному розумінні ще навіть не “тінейджер”, її надра сповнені корисних ресурсів.
Крім цінних копалин, відома карпатська система і своїми печерами. Зокрема в музеї облаштована масштабна карстова кімната – копія камери найбільшої на Закарпатті печери “Дружба”.
Чимало подібних карстових утворень були житлом для перших карпатських поселенців – печерної людини. Достеменно відомо, що в Малій Угольці було доісторичне поселення, де знайшли знаряддя праці. Представлені в музеї і діорами побуту та господарювання вже наших часів: вівчарство, сплав лісу та гірська архітектура. Є тут і лісові експозиції, зокрема, унікальних букових пралісів.
І якщо трьох експозиційних поверхів замало, для вибагливих туристів музей пропонує відвідини тераріуму. Там можна ближче познайомитися із земноводними, які населяють ліси та схили Карпатських гір.