9 років тому пані Марина придбала однокімнатну квартиру на Проспекті Свободи. Одразу потрібної суми не мала, тож спокусилася на пропозицію банків: кредит на житло. Здавалося б, нічого підступного, проценти невисокі, долар стабільний. Жінка і не підозрювала тоді, що за кілька місяців до повного погашення кредиту стане заручником ситуації. Брала кредит, коли долар коштував 5 гривень. Валюта з кожним роком зростала, та, коли долар піднявся до 8-ми, платити стало набагато важче. А потім було 10, 12, 16 а днями взагалі 26 гривень за долар. Тож місячний платіж жінки з двох з половиною тисяч грн. перетворився на 13 тисяч. Пані Марина більше не спроможна платити за свій кредит. Гривня котиться вниз, зарплати міцно тримаються на рівні 2013 року, а в банках розводять руками.
У таку ж ситуацію потрапила не тільки викладачка інституту післядипломної освіти.
Кілька десятків закарпатців вишикувались під управлінням Національного банку в області. На протест прийшли з вінками, плакатами та гучномовцем, а на табличку управління прикріпили стрічку з назвою «Похоронне бюро». На сходах банку символічно, демонструючи свою подальшу долю, посадили ляльку-бомжа.
Категорична незгода з меморандумом НБУ про реструктуризацію боргів, звільнення голови нацбанку, реакція на ситуацію, – основні вимоги жителів. Закарпатці кажуть: вже поховали гривню. Хочуть пояснень, як далі жити, що робити, тому покликали на розмову працівників Закарпатської філії.
Жителі в розпачі, адже по вуха в боргах. Зізнаються: живуть зі страхом, що прийдуть кредитори й заберуть житло. А банківський працівник розводить руками. Кілька хвилин безрезультатної розмови. На питання, що робити, як вийти з ситуації, пані Любов каже: звертайтеся в банки, де взяли кредит. У свою чергу люди не розуміють, навіщо ж в області працює філія НБУ.
Обурені закарпатські позичальники домовились перестати гасити заборгованість, зібрали підписи під зверненням до Президента, в якому просять звільнити Гонтареву.
Валентин 2015-02-16 / 12:52:10
Люди, які брали валютні кредити, отримали по Україні додатковий борг у сумі 180 мільярдів гривень через девальвацію! Це кредитне рабство (І.Франко "Сам собі винен"). Банки перетнули межу і розміщують замовні статті з грубими коментарями щодо оббріхування позичальників