Продовжити термін розміщення рекламних бордів до липня 2019 року – з таким проханням звернулись підприємці до виконкому Ужгородської міської ради. Рішення ухвалили, однак термін скоротили до жовтня цього року: саме тоді в Ужгороді серед підприємців планують провести аукціон з розміщення реклами.
Наступним розглянули питання тераси на вулиці Корзо. Попри відмову виконкому, візит муніципальної міліції та адміністративний протокол підприємець так і не прибрав терасу. Рішення про демонтаж тераси і встановлених без дозволу прямо в бруківці парасольок ухвалили майже одноголосно. Паралельно юридичний відділ готуватиме позови до суду про стягнення штрафів та відшкодування збитків: за три місяці діяльності терас це близько 9 тисяч гривень.
Найбільш дискусійним став проект рішення про підвищення ціни на проїзд у маршрутці з нинішніх 2грн. 30 коп до 3-х гривень. Фактично, єдиним жителем, який написав скаргу, виявився пан Юрій. На виконкомі він вкотре озвучив свої претензії. Каже: якістю перевезень невдоволені всі, хто бодай кілька разів проїхався в Ужгороді громадським транспортом. Результати моніторингу, проведеного за ініціатаивою транспортного відділу, виявились нерепрезентативними: через якість, масштаб та елементарно – сезон. За відсутності студентів і школярів, кожен третій пасажир виявився пенсіонером.
Підприємці традиційно скаржаться на збитковість. Мовляв, реальна ціна ще вища, а три гривні – ще лишень 6-відсоткова рентабельність. Держава відшкодовує проїзд за кожного 5-го пенсіонера, водії вимагають підвищення оплати, амортизаційні витрати насправді втричі більші за закладені в розрахунку тарифів. Найкоротший маршрут, кажуть, – 7 кілометрів в одну сторону, в середньому ж більше 11-ти.
За словами Віктора Щадея, підстави для підвищення ціни таки є. Хоч українцям зарплатню не збільшили, однак через стрибок долара витрати перевізників зросли. Однак їх це зобовязує до чіткого графіку руху, культури спілкування і покращення стану самих автівок.
За встановлення плати в 3 гривні проголосували 12 членів виконавчого комітету. Рішення починає діяти з дня опублікування в газеті “Ужгород”, тобто 12 липня. Що ж до перевізників, то за надання послуг неналежної якості їх очікують наслідки. Вже з осені маршрутки планують оснастити джіпіес-маячками, а в 2015, коли закінчиться термін дії договорів із перевізниками, ставити до претендентів на порядок більше умов щодо пасажиромісткості, року випуску автобуса, його стану, комфортабельності, місця для інвалідних візків та іншого.