Як відомо, головні ресурси держави – це земельні. Закарпаття багате корисними копалинами. Аби їх розвідати, у Берегові 62 роки тому створили геологорозвідувальну експедицію. Вона була єдиною в країні, яка обслуговувала всю Закарпатську область. За часи її діяльності встигли зробити чимало.
А вже сьогодні експедиція на межі зникнення. Колись у Берегово приїжджали геологи звідусіль. Експедиція працювала на повну потужність. Зараз молоді спеціалісти дуже потрібні, та проблема не в цьому: вся біда у фінансуванні. Бурові машини та інше обладнання експедиції застаріле. Головний геолог каже: одна така машина коштує близько мільйона доларів, грошей немає не те що на купівлю нових, а й навіть на ремонт старих. Потребують ремонту й будівлі геологорозвідувальної експедиції, і не лише ззовні, а й усередині.
Деякі приміщення взагалі пустують – працювати в них нема кому. Колись у цій лабораторії проводили досліди шістнадцять хіміків. Зараз тільки один. Багатьох спеціалістів скоротили, інші звільнилися самі, адже зарплату не платять, останню отримували в травні. Наразі стоїть питання взагалі ліквідувати геологорозвідувальну експедицію. Тож, 60 працівників можуть залишитися без роботи, а Закарпаття – без геологів. Геолог каже, зараз у багатьох населених пунктах немає води, якби виділили кошти на буріння свердловин, водне питання було б закритим. Яка доля чекає геологорозвідувальну експедицію – невідомо, та закарпатці щиро вірять, що вона працюватиме і далі.
Детальніше про це – у сюжеті випуску новин М-студіо за 27 вересня 2012 року.
Кнут 2012-09-28 / 19:49:30
Майбутнє в Експедиції є: необхідно просто перейти від технологіїї вертикального буріння до більш рентабельного - горизонтального буріння. Замість нафти рентабільніше "качати" сигарки та нелегалів. Майбутнє Експедиції тісно повязане з процесами евроінтеграці
контора глибогого буріння 2012-09-28 / 17:26:54
нафтові вишки Бойко-2. Не коштує така бурова машина мільйон доларів. хоча якщо брати приклад з Бойко то можна і за 3 мільйони впарити.