Парламентар розповів про роботу парламентської фракції ВО «Свобода», яка підготувала і подала на розгляд понад 220 законопроєктів. Про введений воєнний податок 1,5 відсотка з фізичної особи Едуард Леонов, зокрема, зазначив: «Із введенням воєнного податку склалася абсурдна ситуація. Коли уряд запропонував 1,5 відсотка з кожного громадянина, наш народний депутат Олександр Мирний, людина заможна, який за минулий рік задекларував понад 17 млн. грн., а нині фінансує спорядження для батальйонів АТО, написав закон «Про воєнний податок багатих». Однак уряд, на жаль, не погодився. Мотивація дуже дивна: якщо ми введемо з багатих прогресивний податок, то підприємства не будуть сплачувати, приховувати прибутки. Але ж вони й так приховують, бо більша половина економіки в тіні! Ми пішли на компроміс, бо уряд погодився з пропозицією Олега Тягнибока – прибрати із тексту відпустки за свій рахунок для вчителів і лікарів. Але й надалі буде лобіювати законопроєкт про сплату воєнного податку багатими».
Як відомо, фракція ВО «Свобода» пропонувала законопроєкт з такою шкалою воєнного податку: якщо у тебе за минулий 2013 рік статки склади більше 500 тис. грн., то платиш 10%, більше 1 млн., – 15%, більше 10 млн. грн. – 20%, понад 100 мільйонів – 25%. Це дало б можливість зібрати на потреби армії 9 млрд. грн. і не збіднювати мізерні зарплати вчителів, лікарів та инших б’юджетників на 1,5%.
Парламентар три дні мав зустрічі з громадами в Чопі, Тячеві, Хусті та районах. Щодо основних проблем, виявлених на особистих прийомах, назвав такі: «В Ужгороді й Чопі – проблема з гуртожитками, де мешканців роблять заручниками і вимагають викуповувати своє ж житло за комерційними цінами. Проблеми з екологічною інспекцією, бо керівник постійно відсутній, на лікарняному, і його не можна звільнити. А в області вирубаються ліси, з порушенням екологічних норм будуються міні-ГЕС, а також жахливий стан доріг».
Едуард Леонов запевнив, що буде шукати інструменти для їхнього розв’язання.
Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО «Свобода»