Через страх втратити владу ректор Ващук спровокував навіть конфлікт серед студентів – "Свобода"

Ректор Ужгородського національного університету обдурив вчену раду, чим прискорив рішення обласної ради про негайне його звільнення

Через страх втратити владу ректор Ващук спровокував навіть конфлікт серед студентів – "Свобода"

Як вже повідомлялося, 25 лютого 2014 року біля ректорату Ужгородського  національного університету відбулася акція викладачів і студентів за відставку ректора Федора Ващука. Цього дня відбулися два мітинги, одні за відставку очільника університету, инші – проти. Як наслідок, вперше в історії УжНУ побилися студенти, а ректор обдурив вчену раду, повідомивши, що написав заяву на звільнення, цим дав підставу направити в міністерство освіти рішення про призначення виборів нового ректора. 26 грудня 2014 року на 9:00 в УжНУ оголошено страйк, від міністерства колектив вимагає його звільнення ректора. Про це Закарпатській “Свободі” розповіла ініціятивна група, яка увечері зачитала заяву-вимогу у прямому етері обласного державного каналу “Тиса-1”.

26 лютого акція протесту переросла у масову і депутати Закарпатської обласної ради звернулись до Києва щодо звільнення Ващука та призначення позачергових виборів ректора УжНУ. За відповідне рішення проголосували сьогодні під час чергової сесії Закарпатської обласної ради 83 депутати.

Україна має негативний досвід революції 2004 року, коли суспільство відстояло свій вибір, але не провело люстрацію влади. Як наслідок, надії та сподівання людей не виправдалися. Перемога 2014 року була здобута ціною людських життів. Більшість громадян усвідомлює небезпеку того, що й цього разу може статися по-старому, тому й вимагає люстрації та зміни усієї системи влади.

За таких умов одіозний ректор Ващук демонструє чудеса пристосуванства. Ще недавно він був одним із головних “регіоналів” міста, а нині “палкий прихильник” Революції Гідности. Нещодавно він обманював студентів та викладачів, заявляючи про призупинення членства в Партії регіонів, а зараз оголошує про бажання відкрити пам’ятний знак Героям Майдану – усе заради збереження посади. Саме це порушує питання про моральність таких людей. Очевидно, що йому дуже потрібна посада, бо ж увесь бізнес пов'язаний саме з університетом.

Після кривавих подій на Майдані група викладачів Ужгородського національного університету звернулася до Федора Ващука з проханням про відставку. Він пообіцяв піти, і навіть 25 лютого 2014 року зібрав вчену раду УжНУ, де показав себе справжнім “регіоналом”. На раді він заявив, що готовий йти на перевибори і навіть написав заяву про відставку. Як наслідок, вчена рада звернулася до Міністерства освіти та науки України з проханням провести дострокові вибори в УжНУ (Документ).

Якось в парламенті Чечетов заявив: «Оцініть красу гри. Ми їх розвели як котят». Яблуко від яблуні недалеко падає. Так само вчинив і Ф.Ващук, цинічно обманувши викладачів, студентів та членів Вченої ради. Насправді він написав заяву на чергову відпустку аж на 90 днів. Це при тому, що Вчена рада звернулася до Міністерства освіти і науки України з проханням призначити перевибори. Даний факт є юридичним безглуздям, бо не можна призначати вибори на посаду, яка є зайнятою.

Насправді усі ці події показали, що ректор Ващук панічно боїться позбутися свого місця й задля цього готовий був далі копати собі яму.

Як повідомила ініціятивна група, під час засідання вченої ради відбулися сутички між студентами-активістами та тими студентами, що підтримують ректора Ващука. З самого ранку відбулися термінові збори лояльних до нього студентів та деканів. В історії університету такого ще не було, щоб відбувалися зіткнення між студентами. Ця колізія засвідчила, що Ващук, як і колись Янукович, ладен піти на все задля того, щоб утриматися в своєму кріслі.

Самоусунення ректора від роботи з ганебним обманом вченої ради є свідченням його деморалізації. Закарпатська обласна рада в нових суспільно-політичних умовах спрацювала блискавично, засудивши такий ганебний вчинок.

Прес-служба Закарпатської обласної  організації ВО «Свобода»

26 лютого 2014р.

Теги: Ващук, відставка

Коментарі

Нік 2014-02-27 / 11:42:48
Незабудьте і про Ніколайчука з Лемаком. Вимога до Ніколайчука- негайно повернути у касу УЖНу 100 тис. грн., які він будучі на посаді в.о. ректора відсудив у свого ж вуза, до Лемака- встати на коліна попросити у всього колектива вибачення та розказати, як проходив підрахунок голосів на виборах ректора Ващук-Смоланка!

Sasha 2014-02-26 / 16:38:33
Гнати його геть!!! Хай ректором стане Сливка або Смоланка!!! Фенича і Офіцинського - під суд!!!

Сачку 2014-02-26 / 15:39:56
а когда Варцабу правый сектор за ухо выводил на площадь для дачи присяги народу,Василь Миколайович наверное за меньшенького думал, за Витальку, не дай бог от кормушки отлучат. Беда будет, у старшенького печатную машину сожгли, младшего с посады кассира Тисы скинут — дефолт,придется очередной припрятанный “честно заработанный” миллион распечатывать.

Правому сектору 2014-02-26 / 15:34:54
Прохожий

А че вы на хорька набросились,он же сказал что приехал на Чопскую таможню для карьеры…Заробитчанами надо заниматься,но почему вы местными бывшими и действующими вамошами не занимаетесь,если вы такие охху….е правый сектор начинайте с них,НАПРИМЕР:с того же таксиста блокируйте все его автовокзалы Закарпаття,свинофермы,офис по дороге на СТОРОЖНИЦУ посетите дворец там же,заедьте по ходу к штробле для начала посетите три особнячка не хуже чем у пшонки,посетите мондичку с ее зололотыми слитками и брюликами не говоря про то бабло что наворовала у у простых инспекторов,поплавайте в басейне в БАРАНИНЦАХ у романа сашка построеного на бабло украинских заробитчан,заодно и график итальянских бусов узнаете если он еще не забыл,а то ципящук как старый воин прошедший сбу,ментов красиво развел вас как щенков….когда ему подчинялись посты все помнил,боялся но давал лаве рубить не обижали старого, а сейчас с паматью проблемы видно на инвалидность хочет… и кертес с саломоново мяском свежим вас угостит может недвижимостью и активами предприятий и совместных бизнесов поделится для детских домов,сирот,бездомных и заодно к палу в миндох заедите поинтересуетесь здоровьем подправитесь в лечебницах,у братьев стричикив в вип салоне пластическую операцию сделаете или со скидкой чтобы после этих боевых операций ваши фейсы были неузнаваемые…..шляхту корупционера напряжете в его бизнесе и на последок ужгородскую третьяковку с картинаи и иконами у дурана можете посетить и заодно музей корупции откроете вход бесплатный….,потом палешника,богаша,грицана,евчука,похилько проведать не забудьте и так далее……,да гладинца не трогайте он болеет,больных не бьют,только после выздоровления….. а на закуску и заробитчанами можно заняться и никто тогда не будет вам предьявлять что вас проплатили,заказали,местные ни чем не лучше этих приезжих овец,а то нашли соплю харченко и давай пиариться герои правые,ПОКА НАСТОЯЩИЕ ГЕРОИ С ПРАВОГО СЕКТОРА НА МАЙДАНЕ КРОВЬ ПРОЛИВАЛИ И ГОЛОВЫ СЛОЖИЛИ,ВЫ ДЕЛАЕТЕ ВИДИМОСТЬ И ЗАНИМАЕТЕСЬ НАСТОЯЩИМ ПИАРСТВОМ И ОРГАНИЗАЦИЮ КОТОРУЮ ВЫ ХОТИТЕ ПРЕДСТАВИТЬ ВАМ ЕЩЕ ДАЛЕКО,ЧИСТО ЗАКАРПАТСКИЙ МЕНТЕЛИТЕТ БОЛЬШЕ ПОХОЖЕ НА ПРАВУЮ СЕКТУ,ЕСЛИ НЕ МОЖЕТЕ ПРОДЕЛАТЬ КРАСИВО РАБОТУ ЧТО БЫ ЛЮДИ ПОВЕРИЛИ ВАМ,ЛУЧШЕ НИЧЕГО НЕ ПРЕДПРИНИМАЙТЕ,ВСЕ УТРЯСЕТСЯ БЕЗ ВАС ЧИСТО ПО ЗАКАРПАТСКИ МИРНО И КРАСИВО!!!!!!А ЭТОТ АВТОМАЙДАН ТАКОЕЖЕ УРОДЛИВОЕ СОЗДАНИЕ ЧИСТО ЗАКАРПУТСЬКЕ НОУ ХАУ,ЛУЧШЕ НА ЭТИ ДЕНЬГИ ЛЮБИМЫХ БАБУШЕК И ДЕДУШЕК ПО ДОМАМ ВОЗИЛИ ГОПНИКИ АВТОМОБИЛЬНЫЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Студент 2014-02-26 / 14:57:47
Коли будуть судити РОМУ ОФІЦИНСЬКОГО, а то в "Українській правді" уже виголошує революційні гасла...

студент2 2014-02-26 / 14:47:32
Студент, твій ректор дав ЛІВУ заяву. Він знову хоче всіх обдурити - http://zakarpattya.net.ua/News/120518-Na-saiti-UzhNU-ziavylasia-nezareiestrovana-zaiava-rektora-Vashchuka-v-MON

luster 2014-02-26 / 14:45:30
Необхідно ініціювати зустрічну перевірку прокуратурою області господарсько-фінансової діяльності Ващука та його кодла. І чим швидше.

Студент 2014-02-26 / 14:34:42
Ректор вже написав заяву. Читайте офіційний сайт УжНУ !!!

Анонім 2014-02-26 / 14:30:59
"депутати Закарпатської обласної ради звернулись до Києва" - це до кого вони звернулися до МІСТА!!!!


ВО «Свобода»
Публікації:
Закарпатці ініціюють всеукраїнське відзначення подвигу героїв Карпатської України
/ 1На Закарпатті "Свобода" відзначить 78-му річницю Карпатської України (ПЛАН ЗАХОДІВ)
/ 10В Ужгороді в день вбивства Шухевича свободівці встановили таблички на перейменованій рік тому вулиці
В Ужгороді відбувся благодійний вечір по збору коштів пораненому бійцю "Карпатської Січі" Юрію Черкашину
На Закарпатті добровольців зі "Свободи" викликають в прокуратуру
/ 2Супровід від ДПС для однієї вантажної російської фури Закарпаттям коштує 40 євро
/ 15На Закарпатті "Свобода" блокує російські вантажівки на Верецькому перевалі і контролює два інші
Юрій Черкашин ("Чорнота"): "У влади немає сценарію перемоги в цій війні"
Закарпатець створив осередок "Сокола" у Мадриді
Ужгородські свободівці вшанували жертв геноциду 1932-33 рр. викладеним зі свічок надписом "Голодомор"
На Закарпатті вшанували полеглих січовиків
/ 3"Свобода" вимагає перевиборів на Закарпатті
/ 3Кандидат в мери від «Свободи» не проголосував за себе в Ужгороді через допит у Києві
В Ужгороді націоналісти привітали Україну зі святом Покрови концертом
В Оріховиці на Ужгородщині реконструюють монумент загиблим карпатським січовикам
/ 3У виборчий список політпартії "Наш Край" до Міжгірської райради "випадково" потрапили 6 свободівців
Кандидата-арештанта на посаду міського голови Ужгорода суд залишив під арештом
Кандидата-арештанта на посаду міського голови Ужгорода викликають на допит
Закарпатський «Сокіл» провів щорічний вишкільний табір «Верецький перевал – 2015»
/ 1Марш націоналістів у Мукачеві проходив під гаслом "Арсеній Петрович – другий Янукович"
На Воловеччині учасники російсько-української війни навчатимуть юнаків військовій справі і табірництву
/ 4Праві сили Закарпаття підписали меморандум про співпрацю у протидії сепаратизму
В Ужгороді відбудеться форум правих сил Закарпаття та онлайн-конференція з командиром на передовій Олегом Куцином
/ 1Скандальній "головисі" Тарнівців не вдалося прикрити громадськими слуханнями земельні проблеми в селі
/ 1До Дня вишиванки в Ужгороді "припарадились" навіть пам’ятники
» Всі записи