На Закарпатті вшанували Бандеру та Тацинця з нагоди їхніх уродин (ФОТО)

1 січня 2014 року свободівці Рахівської та Міжгірської районних організацій Всеукраїнського об'єднання “Свобода” на Закарпатті вшанували пам'ять Степана Бандери, видатного політика ХХ століття і Провідника українських націоналістів, та Федора Тацинця – поручника Карпатської Січі, мученика чеських тюрем за автентат на москвофіла Сабова у червні 1930 року – у день їхніх уродин. Численна молодь гірських районів у перші дні нового року сповнилася патріотичним духом.

Понад сотня мешканців Закарпатської Гуцульщини вийшли на вулиці міста Рахова, де активісти місцевого осередку ВО «Свобода» організували і провели смолоскипний хід вулицями Миру, Богдана Хмельницького і до пам'ятника Тарасові Шевченку. Учасники урочистостей опісля повернулися на площу Миру біля РДА і провели народне віче. На мітингу виступив голова Рахівської “Свободи” Микола Косівський, який звернувся до містян із проханням про підтримку у зведенні пам'ятника Степанові Бандері: “Ми сьогодні започатковуємо урочисте святкування уродин Провідника української нації і беремо на себе обов'язок встановити у Рахові пам'ятник Степанові Бандері. Так, як нещодавно “Свобода” започаткувала кубок Карпатської Січі. Сильні духом українці щодня нам повинні нагадувати про честь, мужність і гідність нації”.

На мітингу виступили також свободівці Микола Козурак і Павло Лембак із Косівської Поляни. Пан Павло тимчасово працює у Празі, але є активним учасником всіх заходів “Свободи” у Чеській Республіці, а на Різдвяні свята підтримав земляків у прагненні до евроінтеграційних процесів. На мітинг зібралися практично всі представники студентської молоді Рахівщини, більшість із яких вже побували на Майдані в Києві.

На Міжгірщині націоналісти провели автопробіг, присвячений уродинам Степана Бандери та Федора Тацинця. Із смт. Міжгір’я активісти вирушили до села Келечин, де жив Федір Тацинець і де на родинному будинку торік Закарпатська обласна організація ВО «Свобода» встановила меморіальну дошку закарпатському герою-українцю. Біля будинку родини Федора Тацинця було відправлено панахиду. Після цього автопробіг попрямував в село Сойми до пам'ятного знаку, де було розстріляно карпатського січовика Федора Тацинця. До учасників акції на честь видатних українців звернувся голова Міжгірської районної організації ВО “Свобода” Василь Баран: “Завдяки “Свободі”, яка попрацювала в Державному архіві Закарпатської области, минулого року закарпатці дізналися, що поручник Карпатської Січі Федір Тацинець народився 1 січня 1912 р. Студент-оунівець Ужгородської вчительської семінарії увійшов в історію свідомим українцем, який у лавах ОУН та Карпатської України боровся за незалежну державу в короткий період, що виділила йому доля. У 27 років він віддав життя за Україну, а тому його ім'я належить до когорти видатних. Поруч із Степаном Бандерою, Романом Шухевичем та иншими ми маємо гордитися життям і поступом Федора Тацинця. У дні, коли українська нація героїчно стоїть із вимогами за гідне життя на Майдані Незалежности, наші герої нам допомагають силою духу, що перейшов у вічне. Федір Тацинець у нашій пам’яті залишиться нащадком відчайдушних опришків, який протистояв "сильним світу цього" державам, що біснувалися тоді за територію новонародженої Карпатської України".

Довідка

Степан Андрійович Бандера народився 1 січня 1909 р. в Старому Угринові (нині Калуський район на Прикарпатті) в сім'ї греко-католицького священика. Його життя присвячене національно-визвольній боротьбі рідного народу від польського, німецького та російського окупаційних режимів. Він належить до когорти видатних політичних діячів ХХ століття. Степан Бандера – ідеолог і теоретик українського націоналістичного руху, після розколу ОУН голова Проводу ОУН-Б. Із Ярославом Стецько – автори Акту проголошення Української держави у Львові 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року він перебував у концтаборі Заксенхгаузен. У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь у керівництві антисовєтського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився. 15 жовтня 1959 року Степана Бандеру було убито агентом КДБ Богданом Сташинським у М’юнхені (ФРН) умисне на замовлення совєцького уряду.

Федір Іванович Тацинець народився 1 січня 1912 року в с. Келечин Міжгірського району. За свої 27 років життя Федір Тацинець став справжнім сином Верховини як член ОУН та «Пласту” на Закарпатті. Будучи студентом 3-го курсу Ужгородської вчительської семінарії, під впливом педагога-оунівки Стефанії Новаківської, яку було направлено на Закарпаття для розбудови ОУН, 1 червня 1930 року здійснив автентат на москвофіла Євмена Сабова з метою привернення уваги до українського питання, за що відсидів у чеській тюрмі три роки. Це був високої свідомости крок молодого українця, який зробив свою справу. Після звільнення був активним членом “Просвіти” в Келечині, повірений у справах Августина Волошина, теж уродженця Келечина, і майбутнього Президента Карпатської України. Далі – поручник Карпатської Січі у 1938–1939 роках, член Генерального військового штабу ОНОКС (Організація Народної Оборони Карпатська Січ), Хустський окружний комендант та останній командир партизанського руху опору проти угорської окупації на території Волівського округу (нині Міжгірський район) 1939 року. Розстріляний чорносорочечниками в с. Сойми 20 березня 1939 року після того, як повірив у амністію ворогів-окупантів.

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО «Свобода»

02 січня 2014р.

Теги: Бандера, Тацинець, смолоскип


ВО «Свобода»
Публікації:
Закарпатці ініціюють всеукраїнське відзначення подвигу героїв Карпатської України
/ 1На Закарпатті "Свобода" відзначить 78-му річницю Карпатської України (ПЛАН ЗАХОДІВ)
/ 10В Ужгороді в день вбивства Шухевича свободівці встановили таблички на перейменованій рік тому вулиці
В Ужгороді відбувся благодійний вечір по збору коштів пораненому бійцю "Карпатської Січі" Юрію Черкашину
На Закарпатті добровольців зі "Свободи" викликають в прокуратуру
/ 2Супровід від ДПС для однієї вантажної російської фури Закарпаттям коштує 40 євро
/ 15На Закарпатті "Свобода" блокує російські вантажівки на Верецькому перевалі і контролює два інші
Юрій Черкашин ("Чорнота"): "У влади немає сценарію перемоги в цій війні"
Закарпатець створив осередок "Сокола" у Мадриді
Ужгородські свободівці вшанували жертв геноциду 1932-33 рр. викладеним зі свічок надписом "Голодомор"
На Закарпатті вшанували полеглих січовиків
/ 3"Свобода" вимагає перевиборів на Закарпатті
/ 3Кандидат в мери від «Свободи» не проголосував за себе в Ужгороді через допит у Києві
В Ужгороді націоналісти привітали Україну зі святом Покрови концертом
В Оріховиці на Ужгородщині реконструюють монумент загиблим карпатським січовикам
/ 3У виборчий список політпартії "Наш Край" до Міжгірської райради "випадково" потрапили 6 свободівців
Кандидата-арештанта на посаду міського голови Ужгорода суд залишив під арештом
Кандидата-арештанта на посаду міського голови Ужгорода викликають на допит
Закарпатський «Сокіл» провів щорічний вишкільний табір «Верецький перевал – 2015»
/ 1Марш націоналістів у Мукачеві проходив під гаслом "Арсеній Петрович – другий Янукович"
На Воловеччині учасники російсько-української війни навчатимуть юнаків військовій справі і табірництву
/ 3Праві сили Закарпаття підписали меморандум про співпрацю у протидії сепаратизму
В Ужгороді відбудеться форум правих сил Закарпаття та онлайн-конференція з командиром на передовій Олегом Куцином
/ 1Скандальній "головисі" Тарнівців не вдалося прикрити громадськими слуханнями земельні проблеми в селі
/ 1До Дня вишиванки в Ужгороді "припарадились" навіть пам’ятники
» Всі записи