Шкільне захоплення археологією та подальша
Редактор книги — головний редактор видавництва Борис Кушнір. Так склалося, що автор монографії проживає нині у Мексиці, викладає гру на фортепіано в Колімському університеті, паралельно займається виконавською діяльністю і досліджує чотиритисячолітню музичну історію латиноамериканської країни. А народився Г.Добрушкін в Ужгороді, закінчив Київську консерваторію, у Москві захистив дисертацію.
На основі аналізу археологічних досліджень, письмових та етнографічних артифактів феномен «Музична культура Ме-зоамерики» розглядається автором монографії як процес, узятий у часі, де кожен історичний проміжок відзначений своїми специфічними особливостями розвитку. Книга багато ілюстрована численними фотографіями виявлених археологами музичних інструментів та фігурок танцюристів і музикантів культур Майя, Тлатілко, Коліма і Теотиуакана, ольмек-ської культури, а також древніх фресок, малюнків, текстів і нот старовиних мелодій тощо. Подається й широка джерельна база.
Чимало цікавої інформації вміщено в розділах книги «Місце і роль фольклору та його особливості в процесі зміни історичних формацій Мезо-америки-Мексики», «Зародження і розвиток ознак професійної музичної культури», «Реконструкція деяких форм світської музики кінця XIV—початку XVI століть у Мезоаме-риці» і т.д. Видання розраховане на фахівців-музикознавців, а також читачів, які цікавляться древньою історією Мексики.
Ярослав ЯДЛОВСЬКИЙ, Укрінформ
12 травня 2007р.
Теги: