Щорічний літній фестиваль спрямований на всебічний розвиток обдарованої шкільної молоді. У ньому взяло участь одинадцять областей України та представники Франції і Канади. Цьогоріч учасників прибуло значно менше у порівнянні з минулим роком — понад 160 дітей проти 200, а у конкурсах взяли участь — майже 180.
Найактивнішими на фестивалі, як справжні господарі, були закарпатські маліжани — 48 дітей з Ужгорода та Мукачева, Виноградівського, Іршавського, Міжгірського та Ужгородського районів.
Вже четвертий рік поспіль «Рекітське Сузір’я» проходило на базі Міжгірського професійного ліцею, де діти мали змогу проживати і працювати в конкурсних номінаціях. Як повідомив керівник громадської організації «Мала академія літератури і журналістики» письменник Василь Тарчинець, до фестивалю готувалися заздалегідь, бо в цьому році організації МАЛіЖ виповнилося десять років. За підтримки обласної та місцевої влади, умілої організації педагогічного колективу професійного ліцею та керівників відділень та осередків МАЛіЖ фестиваль вдався одним із кращих за всі роки роботи.
На запрошення закарпатських маліжан вперше перед дітьми України виступила Олена Дмитрівна Скунць, дружина лауреата Національної премії ім. Т.Г. Шевченка Петра Скунця. Адже відділення МАЛіЖ на Міжгірщині працює на базі музею видатного земляка – поета, публіциста і перекладача, та в цьому році присвятило свій виступ його 70-річчю від дня народження.
Фестиваль мав багато цікавих родзинок, одна з яких те, що програму відкриття та гала-конецт вели члени МАЛіЖ з Києва – Анастасія Подорожня та Ярослав Танасков, учні гімназії Києво-Могилянський колегіум. Також на сцені виступили справжні літературні герої та екскурсоводи маліжанського сайту Ганнуся, Левенятко та киця із Рекіт. Упродовж роботи п’ятиденного фестивалю юні журналісти працювали в радіостудії «Червона Калина», а для школярів проводили майстер-класи фахівців з різних мистецьких напрямків – поет Василь Густі, художник Василь Вовчок, фотохудожник Василь Пилипюк (Львів), доцент кафедри журналістики УжНУ Володимир Тарасюк, заслужений журналіст України Василь Тарчинець та інші.
Найприємнішим моментом у роботі фестивалю стали підсумки конкурсу, в якому із семи номінацій діти Закарпаття вибороли шість гран-прі. Це Ганна Кінаш у номінації поезія (смт Міжгір’я), по два гран-прі здобули м. Мукачево та м. Виноградів: Любов Шпак у номінації образотворче мистецтво та Іветта Пішпекі у номінації художнє фото (м. Виноградів), серця членів журі полонила у номінації авторська пісня Маріанна Окс з Мукачева, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. № 6. Гарячі дискусії велися у номінації літературно-музична композиція, бо на конкурс представили сім оригінальних сценаріїв. Цьогоріч довелося поставити найвищий бал двом закарпатським відділенням – Міжгірського професійного ліцею та міста Мукачево, яке, до речі, другий рік поспіль підготувало найцікавішу композицію – інсценізація традиції «Сиреті-бал» (давня традиція збирання урожаю фруктів). Гран-прі в номінації проза поїхало в Полтавську область (Світлана Гужва, с. Сторожовець), у номінації журналістика – м. Кузнецовськ Рівненської області (Юлія Пришко).
На завершення конкурсної програми місцева влада підготувала для учасників фестивалю цікаву екскурсійну програму по Національному природному парку «Синевир». Діти побували у візит-центрі музею лісосплаву, в найбільшому у Європі реабілітаційному вольєрі для ведмедів, мандрували до Синевирського озера, водоспаду Шипіт і Пилипецькими полонинами тощо.
Учасників фестивалю привітали начальник управління освіти та науки Михайло Мотильчак, голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі та інші численні гості фестивалю.
Ярміла Гармасій, студентка відділення журналістики УжНУ, для Закарпаття онлайн
.... 2012-08-12 / 22:08:43
та хвала Богу, що наші закарпатські таланти виборують кращі місця в номінаціях. Адже вони втерли носа всім іншим і заслуговують на те, щоб на них поставили акцент.
Ніка 2012-07-25 / 23:17:09
Село селом
Viltar 2012-07-25 / 23:15:56
Не знаю як кому а у мене склалося враження що це не міжнародний фестиваль а в кращому випадку обласний Закарпатський бо всі акценти поставлено на досягнення закарпатців.
треба 2012-07-19 / 17:08:34
будуть з них люде