Докази, оголосив у неділю, 15 липня, представник Центру Симона Візенталя Ефраїм Зурофф (Efraim Zuroff), були кілька днів тому передані в Генеральну прокуратуру Угорщини. У Генпрокуратурі Угорщини факт отримання документів з Центру Симона Візенталя підтвердили, заявивши, що вони будуть уважно вивчені. Центр Симона Візенталя закликає владу Угорщини віддати Ласло Чатарі під суд, вказуючи, що зібрано більш ніж достатньо доказів його провини.
Ласло Чатарі, якому зараз має бути близько 97 років, під час Другої світової війни служив начальником поліції в словацькому місті Кошиці, що знаходився на окупованій Угорщиною території. За даними Центру Симона Візенталя, Чатарі зіграв ключову роль у депортації в Освенцим у 1944 році 15,7 тисячі євреїв, що проживали в Кошицях та околицях. Після війни Чатарі переїхав до Канади, де проживав доти, поки в 1995 році його не позбавили громадянства через розкриту причетність до військових злочинів.
Центр Симона Візенталя, який займається розшуком нацистських злочинців, припускав, що Чатарі ховається на території Угорщини. У вересні 2011 року були отримані докази цієї версії – представникам організації вдалося зробити фото і відеозйомку Чатарі в Будапешті. На слід розшукуваного злочинця, повідомили представники організації, вдалося вийти завдяки інформатору, який отримав нагороду в 25 тисяч доларів. Про отриману ними інформацію про місцезнаходження Чатарі представники Центру Симона Візенталя повідомили владу Угорщини, надавши їй наявні в розпорядженні правозахисників докази його провини.
Ласло Чатарі зайняв перший рядок у списку найбільш розшукуваних нацистських злочинців, опублікованому Центром Симона Візенталя навесні 2012 року. У попередній версії списку "злочинцем номер один" вважався Шандор Кепіро (Képíró Sándor), колишній угорський жандарм. Кепіро був у 2011 році звинувачений прокуратурою Будапешта у військових злочинах, проте суд його провини не визнав. У вересні 2011 року Шандор Кепіро помер в Будапешті у віці 97 років.
16 липня 2012р.
Теги: нацист, злочинець