Як повідомила редакції суддя-доповідач Лілія Симаченко, підслідний — неповнолітній, характеризується позитивно, а документальних доказів того, що він дійсно заслуговує арешту, в наданих суду документах не було. Представник прокуратури, за твердженням судді, з’явився на суд непідготовленим та інформацією по справі не володів. Те, що про розшук Копчі повідомляли практично всі ЗМІ, суддя, за її словами, не знала, оскільки взагалі не читає пресу, щоб не бути заангажованою.
Газета звернулася у прокуратуру Закарпатської області з проханням прокоментувати «непідготовленість» і «непоінформованість» її представника на суді.
— Я здійснюю нагляд за слідством у справі Копчі-старшого і його сина, тому знаю матеріали цих кримінальних справ у подробицях, — розповів заступник начальника відділу прокуратури Владислав Ісак. — Підслідний понад чотири місяці переховувався від слідства, він вчинив умисний тяжкий злочин. Так, на той момент Копча-молодший був неповнолітнім (днями йому виповниться 18 років), однак кримінальна відповідальність за дані види злочинів настає з 14 років. Все це я розповів на судовому засіданні й докладно відповів на всі питання, свідками чого були як учасники процесу, так і мої колеги, що представляли в суді інші справи. Тому звинувачення в непідготовленості й непоінформованості вважаю несправедливими. До речі, я представляв прокуратуру по цій же справі й у суді першої інстанції, який визнав мої аргументи обгрунтованими, переконливими і обрав підслідному запобіжний захід у вигляді арешту.
Як стало відомо редакції з достовірного джерела, в наданих суду матеріалах були заяви від потерпілої (вдови убитого Копчею-старшим чоловіка) і свідків про те, що вони побоюються за своє життя, і прохання не звільняти Копчу-молодшого з-під варти. Суд чомусь не звернув на них належної уваги...
Нагадаємо, що, за словами мешканців Великого Березного, Копча-молодший уже відсвяткував своє повернення додому, вихваляючись при цьому, що в суді у нього «все схоплено». Звільнення підозрюваного обурило місцевих мешканців, які почали збір підписів під вимогою його повторного арешту.
У понеділок 28 травня з цього приводу висловився і перший заступник голови парламентського комітету по боротьбі з оргзлочинністю і корупцією Геннадій Москаль (свого часу він очолював закарпатську міліцію), котрий стежить за розвитком подій навколо цієї резонансної справи. Звільнення Копчі він назвав прикладом тотальної корупції, зауваживши, що подібні рішення суддів провокують людей на акції протесту.
«Коли правоохоронні органи дозволяють кримінальним авторитетам убивати ні в чому не винних громадян, дають їм можливість утекти, а суд звільняє підозрюваних у злочині з-під варти, то що в такому разі залишається робити простим людям — брати в руки вили і захищати себе самим чи влаштовувати акції самосуду?» — йдеться в заяві депутата для преси. Г. Москаль заявив, що направить у Вищу кваліфікаційну комісію суддів депутатське звернення з проханням оцінити рішення судді Л. Сімаченко і з’ясувати його справжні мотиви.
Ярослав Галас, РІО