Шипіт стане платним?

Водоспад Шипіт перетворився на велике сміттєзвалище, тож там зроблять платний вхід і запровадять штрафи за сміття

Шипіт стане платним?
На Закарпатті, у селі Подобовці, розташований один із найунікальніших і найгарніших водоспадів України - Шипіт. Та останнім часом він просто потопає у побутовому смітті. У цьому переконалася й кореспондент "Поступу", побувавши на водоспаді.

Саме через захаращеність території навколо водоспаду, яку засмічують усі - від туристів до місцевих жителів, сільська влада змушена вдаватися до найжорсткіших мір захисту водограю - введення плати за вхід на його територію і розроблення системи штрафів за забруднення. Так сільська влада планує розв'язати дві проблеми одночасно - змусити туристів не смітити на території водоспаду та довколишніх сіл, а також налагодити постійне вивезення сміття.

Як розповіла "Поступу" голова сільської ради Подобовця Анна Матлах, щоб хоч якось урятувати водоспад, влада свого часу вже намагалася ввести платний вхід на Шипіт. Однак цього не розробили і не задокументували належним чином. Цього ж разу, переконана Анна Матлах, все буде по-іншому. І вже найближчим часом, імовірно, зайти на Шипіт, не заплативши грошей, буде неможливо.

"Може, люди, хоч так шануватимуть те, за що платитимуть гроші. В нас така проблема в селах зі сміттям, що просто немає сил. Було проведено нараду, і всім школам було дано вказівку очистити природу. Адже це не тільки туристи засмічують територію, але й самі селяни не доглядають за нею. Кожен навпроти своєї хати має прибрати, але нічого не робить. Я сама зі своєю сім'єю прибирала на Шипоті, а зараз знову там купа сміття. І нічим ми не можемо допомогти", - каже пані Матлах.

Як переконує Анна Матлах, плата за вхід не перевищуватиме 1-2 грн, однак наразі ще ніхто не може точно назвати ціну квитків, які продаватимуть усім охочим побачити водоспад.

Наразі сільська громада власними силами намагається врятувати Шипіт від сміття, час від часу прибираючи територію навколо водограю. Однак, як розповів "Поступу" мешканець Подобовця, прибирання навколо водоспаду є безрезультатним, адже за декілька хвилин тут знову виростають купи сміття, яке зі собою приносять численні відвідувачі.

"Потрібно щось робити серйозніше, вводити якісь покарання. Бо наші толоки не допомагають. Ми зі своїми дітьми прибираємо, а туристи знову смітять", - розповідає пан Іван.

Проблеми із захаращенням навколишньої території у селі Подобовці, як твердять місцеві жителі, були практично завжди. Забруднення довкілля прийшло сюди разом із туристами. Особливо більшає сміття як у самому водоспаді, так і в довколишніх селах навесні та влітку, коли сюди найактивніше починають приїжджати на відпочинок туристи з різних реґіонів.

А найбільше бруду та екологічної шкоди цьому реґіону завдають бази відпочинку, що розташовані неподалік Шипоту. Адже практично кожна з них, як могла на власні очі переконатися кореспондент "Поступу", не має налагодженого вивезення сміття, яке зазвичай власники бази викидають просто неба. Трапляються випадки, що сміття викидають просто неподалік самої бази або ж закопують у землю, абсолютно нехтуючи санітарними нормами.

Чи перетвориться один з найгарніших водоспадів України у звичайне сміттєзвалище, безпосередньо залежить від влади, яка врешті-решт має розв'язати проблеми зі сміттям у довколишніх селах, а також встановити відповідні покарання за забруднення довкілля не тільки для туристів, а й для власників баз відпочинку, які наразі в цьому питанні є практично безкарними.
Ірина РОЖОК, "Поступ"
23 травня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
» Всі новини