Закарпатська Тиса отримала національний план управління її басейном

В Ужгороді у приміщенні Басейнового управління водними ресурсами р. Тиса представили Національний план управління річковим басейном Тиси – сучасний інструмент управління водними ресурсами, виконаний за європейськими стандартами. Тиса стала першою в Україні річкою, для якої розробили подібний план.

Закарпатська Тиса отримала національний план управління її басейном

Провідні експерти галузі, які упродовж року розробляли План, висвітлили основні його аспекти.

Володимир Чіпак, начальник Басейнового управління водними ресурсами р. Тиса розповів, що це вперше в Україні створено інтегрований план управління річковим басейном. «Хотілось би, щоб План управління отримав юридичне визнання, став нормативним документом і був визначальним орієнтиром при здійсненні будь-яких заходів на території нашої області, на території басейну. Адже від цього залежать екологічні наслідки наших дій. Наприклад, енергетика, комунальне господарство, проектування споруд, захист від паводків повинні також враховувати стратегію цього Плану, адже його головна мета – збереження і відтворення водних ресурсів, досягнення екологічної цілі, якою є добрий екологічний статус всіх водних об’єктів басейну Тиси за конкретний період».

Керівник групи експертів Проекту, національний експерт-координатор Міжнародної комісії із захисту р. Дунай Олексій Ярошевич презентував структуру Плану та закликав експертів до коментарів, критики, щоб удосконалити документ.

За словами О. Ярошевича, План базується на об’єктивній оцінці кожного водного об’єкта, включає «залізне обґрунтування» використання бюджетних коштів, а також є серйозним аргументом для отримання міжнародної технічної допомоги.

Експерт продемонстрував на прикладі конкретних «водних тіл» басейну (русел окремих річок у певних межах), як діятиме План: визначає екологічний статус, чинники, які призводить до такого стану (якщо він незадовільний), а також заходи для усунення проблем і досягнення доброго екологічного стану. Так, План охопив 11 річок та 8 підземних водних тіл (площею понад 500 кв.км), при цьому їх поділили на 34 «водних тіла» (одна річка може бути поділена на кілька частин, якщо змінює свій тип). Основні проблеми Тиси, які слід вирішувати за допомогою Плану – забруднення поверхневих та підземних вод органічними та небезпечними речовинами, гідроморфологічні зміни, експансія завезених видів риб, засмічення.

Доповідачі також зауважили, що Україна, як країна, яка не входить до ЄС, наразі не зобов’язана розробляти та впроваджувати національні Плани управління басейнами річок. Але, зважаючи на міжнародні зобов’язання, було прийнято рішення про підготовку Національного плану управління басейном річки Тиса. Саме цей План має бути останнім пазлом у загально-тисяйському плані управління.

Адже інші країни басейну Тиси вже розробили і схвалили план інтегрованого управління басейном (грудень 2010 р). А у квітні 2011 року в Ужгороді на Конференції міністрів охорони довкілля тисяйських країн було укладено Меморандум про порозуміння.

Крім того, Угодою про асоціацію Україна – ЄС, парафування якої відбулося 30 березня 2012 р., передбачено адаптацію водного законодавства України до Директив ЄС, зокрема Водної рамкової директиви. Саме ця Директива вимагає, щоби управління кожного річкового басейну здійснювалося згідно з розробленими Планами. Тому можна розглядати проект національного плану управління басейном р. Тиса як крок держави країни на шляху до євроінтеграції та зразок для інших річкових басейнів в Україні.

24 квітня 2012р.

Теги: Тиса, водні ресурси

Коментарі

3103 25.04.2012 / 11:48:23
Доповнення до інформації, оскільки журналіст, очевидно, прослухав тільки панів Чіпака та частково Ярошевича, а виступи інших експертів, в яких якраз і подавалася детальна інформація про аспекти Плану, проігнорував...

Експертами висловлено запевнення, що будівництво будь-яких обєктів водокористування (акумулюючих, регулюючих водойм, рекраційних обєктів, обєктів водопостачання та водовідведення, рибогосподарських обєктів, малих та міні ГЕС) не суперечить ідеології Плану, якщо ПРОЕКТИ цих обєктів будуть відповідати положенням Водної рамкової директиви та внутрішньому законодавству України.

НОВИНИ: Соціо

16:25
/ 7
Ужгородські депутати не підтримали мораторій на затвердження нових детальних планів міста
14:27
Ужгородська міськрада виділила 1,6 млн грн на поштові марки для податкової Закарпаття
12:06
/ 2
Через суспільний резонанс мер Ужгорода зняв з розгляду частину "інфраструктурних" проєктів рішень по землі Фото новина
11:12
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Готрою Фото новина
15:07
У ПП "Чоп", "Ужгород" і "Дякове" тиждень перевірятимуться автомобільні ваги, тому можливі затримки
11:15
/ 2
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Чобо Даковим Фото новина
03:06
Перші маршрути поїздів євроколією з Ужгорода будуть до Будапешта, Відня та Кошиць Відео новина
00:03
/ 3
На Сумщині поліг Іван Скоблей з Греблі на Хустщині Фото новина
15:38
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Чинадієм Фото новина
11:07
/ 1
На Харківщині поліг Михайло Попович з Текова Королівської громади Фото новина
15:26
/ 1
На Сумщині поліг Михайло Іваньо з Виноградова Фото новина
12:35
Поки 73-річна власниця пішла за покупками, в Ужгороді горів її будинок Фото новина
04:11
14 квітня на Закарпатті оголошене Днем жалоби за жертвами російських ракетних ударів по Сумах
02:58
На війні з росією поліг Василь Богаш з Черни Королівської громади Фото новина
03:03
Попри будівництво євроколії на дільниці Чоп – Ужгород, пасажири з Одеси, Полтави та Кременчука зможуть дістатися Ужгорода
16:12
/ 16
В Ужгороді відкрили 23-й в Україні з початку повномасштабного вторгнення McDonald's Фото новина
05:33
/ 7
Селищний голова Дубівської ОТГ Каганець втік від громади, яка вимагала зупинити незаконне будівництво ГЕС Фото новинаВідео новина
04:57
/ 1
На Донеччині поліг Петро Бойко з Білок Хустського району Фото новина
02:01
/ 2
У Вільшинках на Ужгородщині попрощаються з Іваном Ганичем, який 3 роки захищав Україну Фото новина
17:20
Петиція про створення парку "Чорні озера" в Ужгороді достроково назбирала необхідну кількість за 5 днів
03:05
З початку року мукачівський замок "Паланок" відвідали майже 22 тисячі туристів
19:51
/ 3
Львівський експрокурор Ільницький, що влаштував гучне весілля і переховувався у тещі на горищі, прилаштувався у ТЦК на Закарпатті
18:18
/ 1
На війні з росією поліг Андрій Слищенко з Горбка Мукачівської громади Фото новина
11:37
/ 2
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Мирославом Лукачем Фото новина
03:31
/ 6
Автодорогу для "Вітропарків" у пралісах "Ужлісу" будуватиме компанія, пов’язана із родиною мера Ужгорода Андріїва Фото новина
» Всі новини