Черговий раунд для забудови полонини Руна: ліс на Закарпатті обстежать під будівництво ЛЕП

Природозахисники нагадують, що ОВД під зведення вітряків досі відсутнє і закликають ДП "Ліси України" зупинити інспектування ділянок

Фото ілюстративне, з мережі Інтернет
Фото ілюстративне, з мережі Інтернет

Цими днями на Закарпатті заплановане обстеження в Пашківецькому лісництві. Екоактивісти переконані, що справжня мета обстежень – підготувати документальне підґрунтя для проведення суцільних рубок.

В Українській природоохоронній групі (UNCG) додають, що йдеться про знищення лісових масивів на ділянці, де має пролягти ЛЕП до сумнозвісної полонини Руна.

"Ми закликаємо ДП "Ліси України" та Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства скасувати ці обстеження до моменту завершення процедури ОВД!" – зазначають в UNCG.

Метод тиску на Мінекономіки

Лише в першій декаді листопада парламентські комітети з питань екополітики та євроінтеграції провели на Закарпатті виїзне засідання саме з питань будівництва ВЕС в горах. Необхідність дотримання законодавства та екологічного балансу – наскрізна тема обговорень.

Тому, на думку екоактивістів, обстеження ділянки, а згодом рубка лісу і будівництво лінії електромережі – просто ще один важіль впливу на профільне міністерство.

"Це – ще один із методів тиску на Мінекономіки, яке має вирішити, чи взагалі допустиме будівництво вітряків на Руні в рамках процедури ОВД. Бо, мовляв, "ну ми вже побудували фундаменти, проклали ЛЕП, вклали гроші – як же тепер не отримаємо позитивного висновку?" – йдеться в повідомленні природоохоронної групи.

Боротьба за порятунок Руни

Місцеві жителі разом з екологами та активістами намагаються відстояти майбутнє полонини ще з початку 2024 року. Тоді в лютому громада заявила про фактичний зрив слухань. На них представники забудовника фактично не згадали зауважень, які отримали від спільноти.

Далі розпочалось будівництво фундаментів без ОВД і боротьба громади за припинення знищення реліктових лісів Карпат. За знищення пралісу в лісництві "Шипот" навіть було відкрито кримінальне провадження. Проте ДЕІ порушень на полонині не помітила, а Закарпатський окружний суд відмовився захищати гірські ліси від зведення ВЕС, ставши на бік забудовника.

Нещодавно стало відомо, що остання ділянка полонини Руни, до якої ще не дотягнулись "Вітропарки", також постраждає. Тут планують збудувати сім вітряків, вже стартувала процедура ОВД.

Марія Семенова, Екополітика

18 листопада 2025р.

Теги: Руна, Рівна, полонина, вітряки, вітропарк

Коментарі

Віктор Ужгород 19.11.2025 / 09:08:35


Лугандони На*** із Закарпаття !!!


НОВИНИ: Соціо

18:18
/ 2
В Ужгороді відкрили нову мініскульптуру, присвячену легендарному лікарю Андрію Новаку Фото новина
12:46
/ 1
На Тячівщині судитимуть депутата, який не задекларував майно та доходи на понад 6 млн грн Фото новина
11:39
/ 3
Закарпатські прикордонники зірвали контрабанду сигарет із використанням безпілотників Фото новина
11:03
/ 1
Ужгородці показали, як виглядав Полуничний Місяць цієї ночі Фото новина
08:33
/ 2
На Закарпатті 30 червня діятимуть погодинні відключення світла
18:04
У Бедевлі на Тячівщині підтвердили загибель Героя Івана Коларика Фото новина
16:49
/ 1
На Рахівщині 19-річному туристу стало зле під час спуску з Петроса Фото новина
11:28
/ 1
На Закарпатті водій заснув за кермом і з’їхав із дороги Фото новина
10:14
/ 1
Після півтора року пошуків підтверджено загибель захисника з Виноградова Василя Сопка Фото новина
09:56
На Хустщині медики екстреної допомоги прийняли пологи вдома
14:45
У Міжгірській громаді попрощаються з Дмитром Терелею з Верхнього Бистрого, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
10:11
Через поранення, отримані ще в 2023-му, помер Йосип Фріндт з Ясіні на Рахівщині Фото новина
09:48
У понеділок в Ужгороді представлять книжку Олександра Гавроша "Герої Закарпаття"
16:14
/ 1
З російського полону повернулися двоє військових із Закарпаття Фото новина
12:26
На Закарпатті вже з п’ятниці очікують до +35°C
11:21
У Барвінку знову сталося займання на сміттєзвалищі Фото новина
10:02
/ 1
У Виноградові попрощаються із полеглим на війні Героєм Ігорем Коростенським Фото новина
18:10
/ 2
Жителів Ужгорода закликають провести в останню дорогу захисника Сергія Михайленка Фото новина
17:05
/ 1
В Ужгороді попрощалися із 39-річним захисником Валерієм Мадяром Фото новина
15:46
/ 1
У Мукачеві відзначили 100-річчя інтронізації чудотворної ікони Пресвятої Богородиці Фото новина
12:01
В Ужгороді виділили понад мільйон гривень на підтримку родин загиблих Захисників та ветерана Фото новина
08:57
/ 4
У великих Лазах на Ужгородщині попрощаються із захисником Мироном Лакатошем Фото новина
14:24
/ 7
В Ужгороді вдвічі підвищили тарифи на воду для населення
13:11
/ 3
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Валерієм Мадяром Фото новина
11:11
Закарпаття закріпилося в ТОП-5 туристичних регіонів України Фото новина
» Всі новини