Широкий громадський резонанс викликала трагічна подія, що сталася 7 квітня ц.р. у 9-ти поверховому будинку на вул. Декабристів в Ужгороді. Тоді, нагадаємо, в однокімнатній квартирі на другому поверсі багатоповерхівки були виявлені мертвими 27-річний чоловік і його 22-річна дружина.
Як повідомив голова комісії з розслідування, начальник державної інспекції нагляду в промисловості та за об’єктами підвищеної небезпеки територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області Віталій Ляхович, смерть молодого подружжя настала внаслідок гострого отруєння чадним газом.
Серед основних причин подвійної трагедії – самовільне виконання власницею помешкання робіт з реконструкції системи газопостачання без залучення спеціалізованої будівельно-монтажної організації з подальшим відновленням газопостачання; експлуатація протічного водонагрівача. Влаштування вентиляції зі штучним спонуканням у квартирі, де встановлено прилад із відводом продуктів згорання у димохід...
Та все ж найбільше питань у зв’язку із загибеллю двох людей не може не виникнути до працівників ПАТ «Закарпатгаз». Невже ніхто з «газовиків» за шість останніх років (саме стільки часу, за словами власниці квартири, функціонував протічний водонагрівач) не спромігся побачити самовільно встановленої колонки!? Варіантів відповіді тут усього два: або планово-технічне обслуговування злощасного помешкання взагалі не проводилося, або ж працівники ПАТ «Закарпатгазу» тільки з відомих їм самим причин воліли заплющувати очі на наявні грубі порушення, що можуть призвести (і таки призвели!) до найважчих наслідків при експлуатації газових приладів.
З іншого боку, всі без винятку жителі обласного центру Закарпаття пам’ятають, яким чином відбувалося включення блакитного палива після вибуху на вул. Анкудінова. Правильно: лише в індивідуальному порядку в кожному окремо взятому житловому помешканні. Знову виникає запитання: на якій підставі було поновлене газопостачання квартири, де був самовільно встановлений газовий прилад?
Або ще таке: контролер ПАТ «Закарпатгазу» чи не кожного місяця знімав показники встановленого у приміщенні лічильника. То невже дрібні цифри йому було легше розгледіти, ніж побачити «самовільний» пристрій розміром пів метра на метр?
У підсумковому акті розслідування названо і конкретних осіб, чиї дії або, скажемо прямо, бездіяльність призвели до загибелі молодих людей. І хоча двох життів уже не повернути, хочеться сподіватися, що належні уроки з цієї страшної біди обов’язково будуть зроблені. Про це Закарпаття онлайн інформує прес-служба ТУ Держгірпромнагдяну та промислової безпеки України в Закарпатській області.