Галина Малик видала книжку "Неймовірні історії. Вибране"

Щойно з друку вийшла книга вибраних творів Галини Малик - провідної закарпатської письменниці й однієї з найзапитуваніших сучасних вітчизняних авторів літератури для дітей. Улюблені малечею герої оселились і під палітуркою нового видання.

Галина Малик видала книжку "Неймовірні історії. Вибране"

До розділу "Проза" війшло сім творів. Відкриває книгу продовження історії про дівчинку, котра нічого не бажала продовжувти й завжди залишала справи незавершеними - дотепно-повчальна казкова повість "Третя подорож Алі". Далі за змістом - "Злочинці з паралельного світу" та "Злочинці з паралельного світу-2". Ці твори принесли авторці відповідно Першу премію (2002) та Спеціальний диплом (2004) Міжнародної книжкової ярмарки "Книжковий сад" (м.Київ). Наступні - повісті "Вуйко Йой та Лишиня" і "Вуйко Йой і Страшна Велика Кука". Обидва твори свого часу одержали схвальні відгуки критиків і, головно, маленьких читачів, тож авторка вже працює над третьою частиною, що зватиметься "Вуйко Йой і Шкутильга". Завершують прозовий розділ повість "Принцеса Мішель і король Грифаїни", а ще - пародія-бурлеск на лицарський роман "Мандри та подвиги лицаря Горчика".

Розділ "Поезія" складають три цикли: "Рік-мандрівник", "Знає Вітя все на світі" та "Острів Троку-Фроку-Брик". Опісля - подано п'єси ("Незвичайні пригоди Алі" та "Пригоди в Зачарованому місті") й, наостанок, об'ємну добірку художніх перекладів Галини Малик, з руки якої окремі твори майже двадцятьох авторів (від Хармса до Кудрявської) зазвучали українською.

Нове видання уперше представляє творчий доробок письменниці в різних жанрах: прозі, поезії, драматургії та перекладах, що зацікавлять не тільки малого і юного читачів, а й не залишать байдужими тих дорослих, котрі вміють отримувати насолоду від натхненних та насичених текстів, а ще - не розучилися фантазувати. Разом із тим, у своїх творах художниця не оминає дійсності з її буденними проблемами, проте вчить ставитися до них мудро, найчастіше - з гумором, перед яким, відомо, всілякі негаразди безсилі. Письменник Сергій Федака в передмові влучно визначає: "Найголовнішим вектором творчості Галини Малик є життєствердження, незнищенний оптимізм, прагнення переграти все на краще тут і негайно - зразу у своїх текстах бажання заразити поцейбічну реальність позитивом створеного авторкою віртуального, паралельного світу, перекачати з текстів у життя максимум добра, тепла, свтла, зігріти його енергетикою власної креативної натури. Найвищою цінністю у її творах виступає людське життя - нелогічне, антиномічне, непричесане, беззахисне і всемогутнє водночас".

Книгу лауреатки іменних премій Лесі Українки та Федора Потушняка почали готувати до друку в ювілейний для Галини Малик рік: у 2011-му авторка святкувала 60-річчя. До слова, нове видання для авторки теж майже 60-те за ліком.

А для Всеукраїнського державного видавництва "Карпати", що працює в області з 1945-го року, ця книга 4375-та. Друкарня виграла грант на видання збірника творів Галини Малик і з завданням, очевидно, впоралась. Книгу в якісному поліграфічному виконанні надруковано тисячним накладом. Родзинка ж видання, поділилась авторка, на обкладинці - це плямистий кіт, якого намалювала донька письменниці ще семирічною. Зображення кумедного улюбленця цікаво обігране на сторінках збірки.

Найближча нагода познайомитись із книгою "Неймовірні історії. Вибране"- книжкова виставка-продаж на пл.Театральній 24-го квітня.

Ірина Надворна, Заголовок

23 квітня 2012р.

Теги: Галина Малик, книга, презентація

Коментарі

НОВИНИ: Культура

10:18
/ 2
Провідного актора Закарпатського муздрамтеатру удостоєно звання "Заслужений артист України"
22:05
Фестиваль "Срібний Татош" цьогоріч скасували
15:38
Завершується прийом творів на Конкурс малої прози імені Івана Чендея
12:11
/ 1
Дерев'яні церкви Закарпаття – національна спадщина
16:04
Вийшов друком четвертий випуск наукового щорічника "Етніка Карпат"
02:23
/ 4
Не тільки Україна повинна вшанувати Уласа Самчука
11:33
Закарпатки, що проживають нині в Будапешті, влаштували поетичний флешмоб до дня народження Ліни Костенко
09:25
Письменниця Тетяна П’янкова презентувала в Ужгороді роман "Чужі гріхи"
11:11
Через карантин Мукачівський драмтеатр транслюватиме свої вистави онлайн
15:04
/ 2
В Ужгороді представлять нові видання про Карпатську Україну
11:36
У Зняцеві на Мукачівщині представлять книжку до сторіччя Юрія Гойди
02:51
Зірки балету Катерина Кухар та Олександр Стоянов везуть в Ужгород "Кармен-сюїту" і "Шехерезаду"
14:05
"Максимум хітів" презентували в Ужгороді
09:36
Виставу "Думи мої, думи" до Шевченківських днів показали в Ужгороді
09:23
Концерт до Міжнародного жіночого дня відбувся в Ужгороді
01:03
Ще п'ятеро закарпатських письменників стали членами НСПУ
02:56
У Виноградові відкрилася виставка художниці Гелени Матій
13:02
Дмитро Кешеля презентував школярам в Ужгороді свою нову книгу "Весільна феєрія"
10:44
/ 1
Закарпатську шевченкіану на сцені Закарпатського муздрамтеатру продовжить вистава "Думи мої, думи..."
09:16
В Ужгороді відкрили фотовиставку "Вона"
09:20
До ювілею Ужгородської дитячої музичної школи ім. Чайковського викладачі влаштували "весняний" концерт
18:06
206-у річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили сьогодні в Ужгороді концертом "У нашім раї на землі”
11:42
У скансені в Ужгороді відкрилася "весняна" виставка "Заквітчані"
11:17
/ 1
В Ужгород із концертом завітає Народна артистка України Людмила Марцевич
03:59
/ 1
В Ужгороді звучала "Весна на вулиці Волошина"
» Всі новини